zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 lutego 2023

Teledysk do "Sleeping with the Enemy" Butcher Babies

26.01.2021 16:17  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Butcher Babies na Facebooku

Grupa Butcher Babies pokazała wyreżyserowany przez Rona Thunderwooda teledysk do "Sleeping with the Enemy" - opublikowanego 11 grudnia 2020 roku, drugiego singla promującego czwarty album zespołu. Data premiery ani tytuł nowego długograja nie zostały jeszcze ujawnione.

Metalowy Butcher Babies powstał w 2009 roku w Los Angeles z inicjatywy dwóch wokalistek: Heidi Shepherd i Carli Harvey. Dołączyli do nich: gitarzysta Henry Flury, basista Jason Klein i perkusista Chris Warner. Na trzecim albumie grupy - "Lilith" z 2017 roku - bębnił już Chase Brickenden.

Pod koniec maja 2019 roku zespół poinformował, że przez minione kilka tygodni nagrał prawie cały materiał na swój czwarty długograj. W sierpniu 2019 roku z formacji odszedł Jason Klein. W styczniu 2020 roku grupa ogłosiła, że jego następcą został Ricky Bonazza, a także ujawniła współpracę z Andym Jamesem jako drugim gitarzystą.

Singiel "Sleeping with the Enemy" ukazał się za pośrednictwem Blood Blast Distribution. Okładka jest dziełem Manfish Inc.

Przy nowym materiale z Butcher Babies współpracował Matt Good, który zajął się produkcją, miksami i masteringiem. Pierwszym singlem promującym album był "Bottom of a Bottle". Solówkę gitarową do utworu wykonał Andy James. Oprócz kompozycji tytułowej, na wydanym na płytach kompaktowych singlu znalazły się "Jesus Needs More Babies for His War Machine" w wersji koncertowej z udziałem Charliego Benante oraz cztery ukryte ścieżki.

Komentarze
Dodaj komentarz »