zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Innersphere udostępnił album "Omfalos"

26.02.2021 10:42  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Innersphere na YouTube

Czeski Innersphere udostępnił do odsłuchania swój drugi album, zatytułowany "Omfalos". Materiał ukazał się 25 lutego 2021 roku nakładem Slovak Metal Army.

Grający mieszankę melodyjnego death, thrash i doom metalu Innersphere pochodzi z czeskiego Pilzna. Powstał pod koniec 2015 roku. Założyli go gitarzyści i wokaliści Mira Litomericky z Return to Innocence i Tomas Srsen współpracujący z Mean Messiah. Drugiego z nich wkrótce po premierze minialbumu zatytułowanego po prostu "Innersphere", wydanego w październiku 2016 roku, zastąpił Lukas Mai z Sinetrium. "Amnesia" - pierwszy długograj formacji - ukazał się 22 kwietnia 2018 roku.

Sesja nagraniowa albumu "Omfalos" odbyła się w maju 2020 roku w studiu "The Barn". Swoje partie wykonał zespół w składzie: wokalista, gitarzysta i klawiszowiec Mira Litomericky, gitarzysta Lukas Mai, basista Mara Hubocky i perkusista Filip Wintr. Rejestracją, miksami i masteringiem zajął się Dan Friml. Za oprawę graficzną odpowiadali Martina Samkova i Tomas "Chymus" Hanzl.

Lista utworów:

1. Presentiment
2. The Darkest Hour
3. Above
4. Fire
5. Omfalos
6. Wisdom
7. Blackness
8. Nature of Sorrow
9. The Embodiment
10. The Fall

Album promowany był singlami "The Darkest Hour" i "Omfalos".

Tagi: Innersphere
Komentarze
Dodaj komentarz »