zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 13 maja 2021

Sabbatonero wykonuje "Killing Yourself to Live" Black Sabbath

12.04.2021 09:06  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Sabbatonero i Time to Kill Records na Facebooku

Jako czwarty utwór z "L'Uomo Di Ferro: A Tribute to Black Sabbath" Sabbatonero udostępniony został "Killing Yourself to Live". Oprócz członków podstawowego składu, w aranżacji wystąpiły wokalistki Mayara Puertas z Torture Squad i Maksymina Kuzianik ze Smoke Rites, a solówkę gitarową zagrała Prika Amaral z Nervosy. Premiera albumu zapowiadana jest na 2021 rok. Uruchomiona została przedsprzedaż wydań fizycznych: płyty kompaktowe w maju ma wydać Time to Kill Records, a winylowe, w lipcu - Night of the Vinyl Dead. Wcześniej, w kwietniu, materiał ma się ukazać w formie cyfrowej.

Sabbatonero utworzyli basista i wokalista Tony "Demolition" Dolan z brytyjskiego Venom Inc. i gitarzysta Francesco Conte z włoskiego Nero Omega. Podstawowy skład uzupełnili gitarzysta Filippo Marcheggiani z Banco del Mutuo Soccorso i perkusista Riccardo Spilli z Balleto Di Bronzo.

W marcu 2021 roku Sabbatonero ogłosił, że przygotował złożony z coverów album "L'Uomo Di Ferro: A Tribute to Black Sabbath".

W nagraniach wzięli udział goście znani m.in. z zespołów Diamond Head, Megadeth, Testament, Obituary, Suffocation, Nervosa i Sacred Reich. Jako wokaliści zaprezentowali się Rasmus Bom Andersen, Steve Sylvester, John Gallagher, Flegias, James Rivera, Tony D'Alessio, Simone Salvatori, Andrea Zanetti, Mayara Puertas oraz Maksymina Kuzianik - była członkini polskiego Setheist. Solówki gitarowe zagrali Marty Friedman, James Murphy, Ken Andrews, Mantas, Russ Tippins, Terence Hobbs, Attila Voros, Prika Amaral, Wiley Arnett i Sonia Nusselder. Partie perkusji wykonali Snowy Shaw, Marc Jackson i Dario Casabona, a klawiszy - Freddy Delirio i Heric Fittipaldi.

Producentami albumu są Tony Dolan i Francesco Conte, który zajął się też miksami. Za mastering odpowiadał Jack Control z "Enormous Door Mastering". Ilustrację na okładkę stworzył Welt Yama.

Lista utworów:

1. Symptom of the Universe
2. Sabbath Bloody Sabbath
3. N.I.B.
4. Killing Yourself to Live
5. Heaven & Hell
6. Paranoid
7. Children of the Grave
8. A National Acrobat
9. Hole in the Sky
10. War Pigs

Przed "Killing Yourself to Live" formacja opublikowała utwory "Symptom of the Universe", "Sabbath Bloody Sabbath" i "Heaven & Hell".

Materiał ma się ukazać w 2021 roku, najpierw w formie cyfrowej, następnie na płytach kompaktowych i winylowych. Rozważane jest też wydanie na kasetach magnetofonowych. Dochód ze sprzedaży ma zostać przekazany na potrzeby ludzi walczących "na linii frontu" z pandemią COVID-19 we Włoszech. Wytwórnia Time to Kill Records jako konkretny cel wymienia szpital im. Lazzara Spallanzaniego w Rzymie.

Tagi: Sabbatonero
Komentarze
Dodaj komentarz »