zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 29 listopada 2021

Sabbatonero gra "Heaven and Hell" Black Sabbath

5.04.2021 08:54  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Sabbatonero na Facebooku

Projekt Sabbatonero opublikował kolejny utwór. Jako goście w nagraniu "Heaven & Hell" wzięli udział wokalista Tony D'Alessio z Banco del Mutuo Soccorso, klawiszowiec Heric Fittipaldi ze Scenario oraz Ken Andrews z Obituary jako gitarzysta solowy. Dochody z zapowiedzianego na 2021 rok albumu formacji zatytułowanego "L'Uomo Di Ferro", złożonego z coverów Black Sabbath, mają zostać przekazane na cele charytatywne. Uruchomiona została przedsprzedaż wydań na płytach winylowych za pośrednictwem Night of the Vinyl Dead.

Sabbatonero utworzyli basista i wokalista Tony "Demolition" Dolan z brytyjskiego Venom Inc. i gitarzysta Francesco Conte z włoskiego Nero Omega. Podstawowy skład uzupełnili gitarzysta Filippo Marcheggiani z Banco del Mutuo Soccorso i perkusista Riccardo Spilli z Balleto Di Bronzo.

W marcu 2021 roku Sabbatonero ogłosił, że przygotował złożony z coverów album "L'Uomo Di Ferro: A Tribute to Black Sabbath". Materiał ma się ukazać w 2021 roku, najpierw w formie cyfrowej, następnie na płytach kompaktowych i winylowych. Rozważane jest też wydanie na kasetach magnetofonowych. Dochód ze sprzedaży ma zostać przekazany na potrzeby ludzi walczących "na linii frontu" z pandemią COVID-19 we Włoszech.

W nagraniach wzięli udział goście znani m.in. z zespołów Diamond Head, Megadeth, Testament, Obituary, Suffocation, Nervosa i Sacred Reich. Jako wokaliści zaprezentowali się Rasmus Bom Andersen, Steve Sylvester, John Gallagher, Flegias, James Rivera, Tony D'Alessio, Simone Salvatori, Andrea Zanetti, Mayara Puertas oraz Maksymina Kuzianik - była członkini polskiego Setheist. Solówki gitarowe zagrali Marty Friedman, James Murphy, Ken Andrews, Mantas, Russ Tippins, Terence Hobbs, Attila Voros, Prika Amaral, Wiley Arnett i Sonia Nusselder. Partie perkusji wykonali Snowy Shaw, Marc Jackson i Dario Casabona, a klawiszy - Freddy Delirio i Heric Fittipaldi.

Produkcją zajęli się Tony Dolan i Francesco Conte, który wykonał też miksy. Za mastering odpowiadał Jack Control z "Enormous Door Mastering". Ilustrację na okładkę stworzył Welt Yama.

Lista utworów:

1. Symptom of the Universe
2. Sabbath Bloody Sabbath
3. N.I.B.
4. Killing Yourself to Live
5. Heaven & Hell
6. Paranoid
7. Children of the Grave
8. A National Acrobat
9. Hole in the Sky
10. War Pigs

Poprzednimi utworami opublikowanymi przez formację były "Symptom of the Universe" i "Sabbath Bloody Sabbath".

Tagi: Sabbatonero
Komentarze
Dodaj komentarz »