zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 8 maja 2021

Cirith Ungol wyda "Half Past Human"

13.04.2021 13:10  autor: Verghityax, źródło: Metal Blade Records

Cirith Ungol zapowiedział premierę studyjnej EP-ki, zatytułowanej "Half Past Human". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 28 maja 2021 roku za sprawą Metal Blade Records.

Na "Half Past Human" znajdą się cztery nagrane na nowo kompozycje zespołu z lat 70., które nigdy wcześniej nie doczekały się oficjalnej premiery. Produkcją zajął się Armand John Anthony. Na potrzeby okładki wykorzystano obraz Michaela Whelana z cyklu ilustrującego przygody Elrica z Melnibone.

Lista utworów:

1. Route 666
2. Shelob's Lair
3. Brutish Manchild
4. Half Past Human

Cirith Ungol reaktywował się w 2015 roku. Do zespołu wrócili Tim Baker na wokalu, Jim Barraza na gitarze, Robert Garven na perkusji i Greg Lindstrom na klawiszach i drugiej gitarze. Skład uzupełnił basista Jarvis Leatherby z Night Demon.

Cirith Ungol powstał w 1972 roku w Kalifornii. Nazwę muzycy zapożyczyli od przełęczy położnej w Mordorze - krainie z wykreowanego przez J.R.R. Tolkiena Śródziemia. Pierwszy longplay zespołu, funkcjonującego wówczas jako kwartet, ukazał się w 1981 roku i nosił tytuł "Frost and Fire". Później Amerykanie wydali jeszcze trzy albumy studyjne, by zakończyć działalność w 1992 roku.

Tagi: Cirith Ungol
Komentarze
Dodaj komentarz »