zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 28 lipca 2021

Vader i Belphegor na "Metal Doctrine Festival"

23.06.2021 16:10  autor: Verghityax, źródło: profil "Metal Doctrine Festival" na Facebooku

Organizator "Metal Doctrine Festival" ogłosił pierwszych wykonawców trzeciej edycji wydarzenia. Są to Vader, Belphegor, Voidhanger i Gruzja. Festiwal odbędzie się 27 sierpnia 2021 roku na terenie "Fabryki Pełnej Życia" w Dąbrowie Górniczej.

Vader promować będzie album "Solitude in Madness". Premiera płyty miała miejsce 1 maja 2020 roku pod banderą Nuclear Blast. Na zawartość wydawnictwa składa się jedenaście kompozycji, które zespół zarejestrował w brytyjskim "Grindstone Studios". Sesja odbyła się latem 2019 roku pod okiem Scotta Atkinsa i zajęła cztery tygodnie. Szatę graficzną przygotował Wes Benscoter.

Belphegor nadal ogrywa "Totenritual", swój jedenasty longplay studyjny, który został zarejestrowany w "Stage One Studios" w Niemczech oraz "Studio Mischmaschine" w Austrii. Na albumie znalazło się dziewięć premierowych kompozycji, w tym jeden utwór instrumentalny. Miksem i masteringiem materiału zajęli się Jason Suecof i Mark Lewis w studiu "Audiohammer" na Florydzie. Premiera odbyła się 15 września 2017 roku nakładem Nuclear Blast Records.

Voidhanger promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Dark Days of the Soul", który ukazał się 2 marca 2018 roku za sprawą Agonia Records. Składający się z ośmiu kompozycji materiał zarejestrowany został pod okiem M. z Mgły, który odpowiada również za miksy i mastering.

Dyskografię Gruzji zamyka split "Konflikt", wydany 19 października 2020 roku z rosyjską formacją Neon Scaffold. Na potrzeby wydawnictwa każdy z zespołów dostarczył po cztery kompozycje. Materiał ukazał się wyłącznie na 12-calowej płycie winylowej.

Gruzja powstała w 2018 roku, zrzeszając muzyków takich grup jak Furia, Mentor, Thaw, Massemord, Odraza i Licho.

Komentarze
Dodaj komentarz »