zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 28 lipca 2021

Paul McCartney pokazał teledysk do "Slidin'"

23.06.2021 13:52  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Paula McCartneya na Facebooku

Z okazji Międzynarodowego Dnia Surfingu, Paul McCartney opublikował teledysk do "Slidin'". Utwór pochodzi z osiemnastego albumu studyjnego Anglika - "McCartney III", wydanego 18 grudnia 2020 roku przez Capitol Records. Dystrybucją materiału w Polsce, na płytach kompaktowych i winylowych, zajmuje się Universal Music Polska.

Paul McCartney rozpoczął karierę muzyka w 1957 roku. Kilka lat później zdobył sławę jako członek The Beatles. Po rozpadzie zespołu, w 1970 roku wydał swój pierwszy album solowy, zatytułowany po prostu "McCartney". Wkrótce potem założył grupę Wings. Gdy i ten zespół się rozpadał, w 1980 roku muzyk wydał album "McCartney II".

Podobnie jak w przypadku "McCartney" i "McCartney II", materiał na "McCartney III" Anglik wyprodukował i nagrał prawie w całości samodzielnie. Okładkę albumu przygotował Ed Ruscha. Zdjęcia wykonali Mary, Sonny i Paul McCartneyowie.

Lista utworów:

1. Long Tailed Winter Bird
2. Find My Way
3. Pretty Boys
4. Women and Wives
5. Lavatory Lil
6. Deep Deep Feeling
7. Slidin'
8. The Kiss of Venus
9. Seize the Day
10. Deep Down
11. Winter Bird / When Winter Comes

W formie cyfrowej, za pośrednictwem Capitol Records, 16 kwietnia 2021 roku ukazał się "McCartney III Imagined". Na zbiór złożyły się zaakceptowane przez Paula McCartneya, utrzymane w różnych stylach muzycznych covery i remiksy utworów z "McCartney III". Premiera na płytach kompaktowych i winylowych zapowiadana jest na 23 lipca.

Kolejną pozycją w dorobku Paula McCartneya ma być książka zawierająca teksty jego piosenek z odautorskimi komentarzami. Dwutomowy "The Lyrics" przygotowany został z pomocą poety Paula Muldoona. Pierwsze wydanie angielskie ma się ukazać 2 listopada 2021 roku, nakładem Penguin Books Ltd. Książki mają ukazywać życie Paula McCartneya przez pryzmat tekstów 154 piosenek, napisanych od roku 1956 do czasów obecnych, posegregowanych alfabetycznie. Całość wzbogacona została niepublikowanymi wcześniej materiałami z archiwum muzyka, w tym zdjęciami, listami i szkicami.

Komentarze
Dodaj komentarz »