zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 25 października 2021

Teledysk do "Grace of God" Alcatrazz

11.10.2021 16:17  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Alcatrazz na Facebooku

Kolejnym singlem promującym piąty album grupy Alcatrazz jest "Grace of God". Jako gość w utworze zagrał jego współautor - basista Cliff Evans z zespołu Tank. Długograj zatytułowany "V" ukaże się 15 października 2021 roku, nakładem Silver Lining Music. Jego dystrybucją w Polsce zajmie się Warner Music Poland.

Alcatrazz powstał w 1983 roku. Do rozpadu cztery lata później, zespół wydał trzy albumy studyjne. Przez cały ten okres członkami grupy byli wokalista Graham Bonnet, basista Gary Shea i klawiszowiec Jimmy Waldo. Przez skład przewinęli się również m.in. gitarzyści Yngwie Malmsteen i Steve Vai.

Od 2006 do 2014 roku wokalista, z nowymi instrumentalistami, występował na żywo jako Alcatrazz featuring Graham Bonnet.

Do ponownej, krótkiej współpracy założycieli grupy doszło w 2017 roku. Zespół dał kilka koncertów w składzie: Graham Bonnet, Jimmy Waldo, Gary Shea, gitarzysta Conrado Pesinato i perkusista Mark Benquechea.

Na początku 2019 roku Alcatrazz wznowił działalność na dłużej. W skład weszli Graham Bonnet, Jimmy Waldo, Mark Benquechea, gitarzysta Joe Stump i basistka Beth-Ami Heavenstone. Ostatnią z nich rok później zastąpił powracający Gary Shea. 31 lipca 2020 roku ukazał się pierwszy od ponad trzech dekad album Alcatrazz, zatytułowany "Born Innocent".

W okresie, gdy z powodu pandemii COVID-19 formacja nie mogła koncertować, pogorszyły się stosunki między Grahamem Bonnetem a resztą zespołu i menadżerem Gilesem Laverym. W efekcie w grudniu 2020 roku nowym wokalistą Alcatrazz ogłoszony został Doogie White. Jego poprzednik zamierza kontynuować dzieło współtworzonego przez siebie zespołu z innymi instrumentalistami, pod szyldem Graham Bonnet's Alcatrazz.

Według zapowiedzi, tytuł "V" oznacza piąty album studyjny grupy, ale też zwycięstwo zespołu nad przeciwnościami losu. Produkcją materiału zajęli się Giles Lavery i Jimmy Waldo. Na albumie wystąpią goście: perkusista Nigel Glockler z zespołu Saxon w utworach "Guardian Angel" i "Blackheart" oraz basiści Cliff Evans z Tank w "Grace of God" i Donnie Van Stavern z Riot w "Guardian Angel", "Nightwatch" i "Target". Miksy wykonał Andy Haller.

Lista utworów:

1. Guardian Angel
2. Nightwatch
3. Sword of Deliverance
4. Turn of the Wheel
5. Blackheart
6. Grace of God
7. Return to Nevermore
8. Target
9. Maybe Tomorrow
10. House of Lies
11. Alice's Eyes
12. Dark Day for My Soul

Poprzednimi singlami promującymi nowy album były "Turn of the Wheel", "Sword of Deliverance" i "Guardian Angel".

Tagi: Alcatrazz
Komentarze
Dodaj komentarz »