zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 23 stycznia 2022

Five Finger Death Punch i Black Label Society na "Impact Festival"

30.11.2021 09:11  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

W hali "Tauron Arena" w Krakowie odbędzie się - 6 lipca 2022 roku - "Impact Festival". Swój udział potwierdziły formacje Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Five Finger Death Punch promuje obecnie swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany "F8". Płyta trafiła do sprzedaży 28 lutego 2020 roku pod egidą Better Noise Music. Sesja nagraniowa do "F8" odbyła się w "The Hideout Recording Studio". Do produkcji ponownie zaangażowany został Kevin Churko, z którym Amerykanie nagrali niemal wszystkie swoje albumy. "F8" to pierwsze dokonanie formacji z Charliem Engenem na perkusji - zastąpił on w 2018 roku Jeremy'ego Spencera, który zmuszony był zarzucić swoją karierę muzyczną z powodu kontuzji pleców.

W lutym 2020 roku zespół ogłosił, że gitarzysta Jason Hook zmuszony był wycofać się z europejskiej trasy koncertowej, z uwagi na problemy zdrowotne. Zastąpił go Andy James. W październiku 2020 roku Jason Hook oficjalnie rozstał się z Five Finger Death Punch. Jednocześnie Andy James ogłoszony został pełnoprawnym członkiem grupy.

Black Label Society przyjedzie z materiałem ze swojego jedenastego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Doom Crew Inc.". Wydawnictwo ukazało się 26 listopada 2021 roku za sprawą Spinefarm Records. "Doom Crew Inc." to drugi album Black Label Society nagrany z Jeffem Fabbem. Dołączył on do zespołu w 2014 roku, zastępując Chada Szeligę. Na płycie znalazło się dwanaście kompozycji.

Po rozpadzie Pride & Glory w 1994 roku, Zakk Wylde rozpoczął karierę solową, wydając w roku 1996 album "Book of Shadows". Dwa lata później gitarzysta zarejestrował - z pomocą perkusisty Phila Ondicha - materiał na "Sonic Brew", który w zamierzeniu miał być kolejną pozycją w solowej dyskografii Zakka Wylde'a. Ostatecznie muzycy postanowili jednak utworzyć pełnoprawny zespół. Jego skład uzupełnili gitarzysta Nick Catanese i basista John DeServio. Debiutancki album Black Label Society trafił do sprzedaży 28 października 1998 roku, wpierw tylko w Japonii. Amerykańska premiera odbyła się dopiero sześć miesięcy później. Od tego czasu skład Black Label Society wielokrotnie ulegał zmianom, a Zakk Wylde pozostał jego jedynym stałym członkiem.

Hollywood Undead ogrywa obecnie albumy "New Empire, Vol. 1" i "New Empire, Vol. 2", oba wydane w 2020 roku. Po rozstaniu z perkusistą Da Kurlzzem, które miało miejsce w 2017 roku, zespół zatrudnił Luke'a Hollanda w charakterze muzyka sesyjnego. Na żywo grupę wspomaga perkusista Matt Oloffson.

Kapela powstała w 2005 roku w Los Angeles z inicjatywy wokalistów i multiinstrumentalistów Jorela "J-Dog" Deckera oraz Arona "Deuce" Erlichmana. Wkrótce duet zaangażował dodatkowych muzyków i zarejestrował materiał na debiutancki "Swan Songs". Dwa lata zajęło Hollywood Undead znalezienie wytwórni, która zgodziła się na wydanie albumu w nieocenzurowanej wersji. W roku 2010 skład opuścił Deuce.

Przedsprzedaż biletów na "Impact Festival" rozpocznie się - na portalu Ticketmaster - 2 grudnia o godzinie 11:00. Do sprzedaży ogólnej wejściówki trafią 3 grudnia o godzinie 11:00.

Komentarze
Dodaj komentarz »