zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 29 marca 2023

Muzycy Death i Gruesome stworzyli Left to Die

27.01.2022 19:43  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Left to Die na Facebooku

Rick Rozz, Terry Butler, Matt Harvey i Gus Rios - muzycy znani m.in. z grup Death i Gruesome - założyli nowy zespół, nazwany Left to Die. Kwartet z Florydy pisze obecnie materiał na debiutancki minialbum.

Gitarzysta Rick Rozz i basista Terry Butler, obecni na scenie od lat 80., współpracowali ze sobą w zespołach Death i Massacre. Wokalista i gitarzysta Matt Harvey z Exhumed i perkusista Gus Rios z Malevolent Creation, zanim w 2014 roku założyli Gruesome, brali udział w trasach projektu Death to All, w ramach których razem z dawnymi członkami grupy Chucka Schuldinera wykonywali jej utwory. Trzej z wymienionych muzyków, oprócz Ricka Rozza, wzięli w grudniu 2021 roku udział w koncertach z okazji dwudziestej rocznicy śmierci lidera Death. Występowali pod nazwą Living Monstrosity.

O założeniu Left to Die opowiedział Terry Butler: "Po niedawnych koncertach w hołdzie Chuckowi, na których zagraliśmy Matt, Gus i ja, Rick zadał pytanie, czy ktoś chciałby zobaczyć koncerty z zawartością 'Leprosy'. Masy odpowiedziały gromkim 'Tak!'".

Powstały kwartet nazwę wziął od tytułu utworu z albumu "Leprosy" Death. Na lato 2022 roku zespół planuje trasę po Stanach Zjednoczonych. W jej trakcie wykonywać zamierza całą zawartość "Leprosy" z dodatkiem utworów z albumu "Scream Bloody Gore", również z dyskografii Death.

Tagi: Left to Die
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Muzycy Death i Gruesome stworzyli Left to Die
Wujek_Deth
Wujek_Deth (wyślij pw), 2022-01-29 23:37:50 | odpowiedz | zgłoś
Swego czasu Rick Rozz ostro krytykował występy Death To All, więc jego udział w tym projekcie jest co najmniej dziwny. Trochę z innej beczki - Terry Butler dopiero co założył kapelę Inhuman Condition, mającą jak nic być odpowiedzią na reaktywację Massacre (świadczy o tym nazwa, logo, styl muzyczny, teksty i czas pojawienia się). O co mu chodzi? Chce podkreślić swoje miejsce na scenie i udział w dorobku legendarnych kapel? Chce zarobić? Leczy kompleksy?
re: Muzycy Death i Gruesome stworzyli Left to Die
Markowski (gość, IP: 89.64.102.*), 2022-01-30 01:01:16 | odpowiedz | zgłoś
Dlatego nie slucham tych pierdół pozakładanych na siłę, by były czymś czym nie bedą, jakimiś na siłę odnogami, kalkami i graniu ludziom na sentymentach. Są czy były kapele rdzenne i tyle. Inhuman Condition pod Massacre, Eternal pod Malevolent Creation, dokladna sytuacja z Eternal, kiedy logo również jest w typie Malevolent. Co do Terrego, nie mam pojęcia o co mu chodzi, jednak pasją grania to nie jest, bo zawsze jak widać robi coś pod coś. Rick Rozz, hipokryta, co innego mówi, co innego robi. Obrażony na wszystkich, z ktorymi chce po czasie grać. Co do Terrego, jeden z wielu, ktory w czasie trasy Death w 1990 roku, kiedy to Schuldiner zwinął manatki do domu, również mówił fuck Chuck i postanowili grać bez mózgu kapeli z 5 osobowym skladzie. Po tej trasie byl szum i nikt z ówczesnych czlonków kapeli nie chciał mieć nic wspólnego z Schuldinerem wyzywając jego przy każdej okazji o skurwieli. Jak po latach jak umarł nagle ci wszyscy hipokryci nagle go super wspominają, kochają i chcą grać jego numery i glośno i wyraźnie zaznaczali że grali na tych płytach, chociaż niczego na nich nie stworzyli. Uczepili się tego Death jak kleszcz jaj i doją ile da radę nazywając to hołdem. Nie nabieram się na to, a Death slucham z płyt. Jak to mówił Ochódzki w Misiu, szczerość to norma w naszym klubie.
re: Muzycy Death i Gruesome stworzyli Left to Die
Thrashattack
Thrashattack (wyślij pw), 2022-01-29 10:17:12 | odpowiedz | zgłoś
Bardzo dobrze. Ten materiał powinien być co jakis czas grany, tym bardziej przez osoby związne z Death.
re: Muzycy Death i Gruesome stworzyli Left to Die
darknightion (gość, IP: 91.230.98.*), 2022-01-29 10:07:37 | odpowiedz | zgłoś
Lepsze Left to Die Obituary. To się nazywa death metal. Obituary rządzi!
re: Muzycy Death i Gruesome stworzyli Left to Die
Markowski (gość, IP: 89.64.102.*), 2022-01-28 20:18:04 | odpowiedz | zgłoś
Chuck nie żyje już prawie 21 lat, nie ma Death jak i nie ma koncertów Death. Ja w życiu nie zapłaciłbym za koncert death to all, czy innego symbolic jak tego nowego szajsu left to die. Schuldiner sie w grobie przewraca. Czas zapuścić Human.
re: Muzycy Death i Gruesome stworzyli Left to Die
PrivateEcoo (gość, IP: 178.235.185.*), 2022-01-28 10:36:07 | odpowiedz | zgłoś
Poziom żenady w okolicach spuścizny po Schuldinerze znów podskoczył. Kto jeszcze zechce zarobić na geniuszu tego człowieka? I jak tu się potem dziwić, że metal goni w piętkę i do ciekawych rzeczy dokonywać się trzeba łopatą do śnie... to znaczy łopatą do epigonów, imitatorów i odcinaczy kuponów.
re: Muzycy Death i Gruesome stworzyli Left to Die
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2022-01-29 00:08:11 | odpowiedz | zgłoś
Wydaje mi się, że poziom jest od lat stały, tylko w większości ogranicza się do koncertów w USA. Tu mnie zastanawia, czy naprawdę chcą wydać minialbum z nowym, własnym materiałem pod taką nazwą i z takim logo. Czytam właśnie komentarze, że coś się mogło zmienić w prawnym podejściu do cover bandów Death po tym, jak w październiku 2021 r. zmarł Eric Greif, który miał prawa do spuścizny po Chucku. Może muzycy wykorzystują Death, by zareklamować własny materiał, a może zapowiadają własny materiał tylko po to, żeby nie być uznawanymi za cover band. Nie wiem. W każdym razie nic wielkiego się po nich nie spodziewam.
re: Muzycy Death i Gruesome stworzyli Left to Die
darknightion (gość, IP: 91.230.98.*), 2022-01-27 20:38:15 | odpowiedz | zgłoś
Malevolent Creation tak, Death nie. Ble!