zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 maja 2022

"Spoonman" Soundgarden w wykonaniu Melvins

27.01.2022 17:06  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Melvins na Facebooku

Amerykańska grupa Melvins opublikowała teledysk do swojego wykonania "Spoonman" Soundgarden. W nagraniu jako dodatkowy perkusista udział wziął Matt Cameron z coverowanego zespołu. Klip przygotował Jesse Nieminen. Przeróbka pochodzi z minialbumu "Lord of the Flies", który miał premierę 2 stycznia 2022 roku na płytach kompaktowych, nakładem Amphetamine Reptile Records. Planowane jest też wydanie na 10-calowych krążkach winylowych.

Grupa Melvins powstała w 1983 roku w Montesano w stanie Waszyngton. Założyli ją gitarzysta i wokalista Buzz Osborne vel King Buzzo, basista Matt Lukin i perkusista Mike Dillard. Skład zmieniał się wielokrotnie. Od 1984 roku trzon zespołu stanowią Buzz Osborne i perkusista Dale Crover sporadycznie grający też na gitarze basowej. Muzyka Melvins była inspiracją m.in. dla wykonawców grunge'owych. Ostatnim albumem grupy jest wydany 15 października 2021 roku "Five Legged Dog". Obowiązki basisty Melvins pełni obecnie Steven Shane McDonald z zespołu Redd Kross.

Oprócz autorskiego materiału, na "Lord of the Flies" znalazły się przeróbki "Spoonman" Soundgarden i "Misty Mountain Hop" Led Zeppelin. Podczas sesji nagraniowej w studiu "Sound of Sirens" z Melvins współpracował Toshi Kasai.

Lista utworów:

1. Never Say You're Sorry
2. Spoon Man
3. Misty Mountain Urge
4. The Receiver & The Empire State

Tagi: Melvins
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: "Spoonman" Soundgarden w wykonaniu Melvins
Juh (gość, IP: 94.246.170.*), 2022-01-27 20:21:17 | odpowiedz | zgłoś
Żeby nagrać dobrze taki utwór, trzeba mieć duże mniemanie o sobie a przede wszystkim coś. Tutaj nie ma niczego pozytywnego.lipa
re: "Spoonman" Soundgarden w wykonaniu Melvins
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2022-01-29 09:40:17 | odpowiedz | zgłoś
Wersja Soundgarden - lepsza wokalnie. Wersja Melvins - lepsza instrumentalnie. Melvins ma to coś. Miał to jeszcze przed Soundgarden i Soundgarden o tym wiedział.