zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 30 września 2022

Zmiana tytułu pożegnalnego albumu The Sixpounder

15.05.2022 09:05  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil The Sixpounder na Facebooku

Członkowie szykującego się do zakończenia działalności The Sixpounder odpowiedzieli na pytania fanów dotyczące m.in. najbliższych planów zespołu. Tytuł mającego się ukazać jesienią 2022 roku, ostatniego albumu grupy został zmieniony na "Can We Fix the World?". Pożegnalna minitrasa koncertowa odbędzie się na przełomie października i listopada.

The Sixpounder, Bydgoszcz 30.07.2021, fot. Agnieszka "vSpectrum" Jędrzejewska
The Sixpounder, Bydgoszcz 30.07.2021, fot. Agnieszka "vSpectrum" Jędrzejewska

Metalowy zespół The Sixpounder powstał w 2006 roku we Wrocławiu. W dorobku ma trzy albumy. Skomponowane przez grupę utwory znalazły się też w filmie "Gotowi na wszystko. Exterminator" z 2017 roku. Trzy lata wcześniej formacja wzięła udział w programie telewizyjnym "Must Be the Music". Od 2019 roku zespół działa w składzie: basista Paweł "Paul Shrill" Ostrowski, wokalista Filip "Frantic Phill" Sałapa, perkusista Artur "Jeff Vader" Konarski i gitarzysta Piotr "Sooloo Jr." Solnica.

W kwietniu 2022 roku The Sixpounder ogłosił, że po wydaniu jesienią swojego czwartego albumu i po zaplanowanych koncertach zakończy działalność. Po rozwiązaniu zespołu muzycy zamierzają się udzielać w innych projektach.

Tytuł pożegnalnego albumu miał brzmieć "Killer King", grupa zmieniła go jednak na "Can We Fix the World?". Na długograju znajdą się m.in. kompozycje "Anthem", "We Are No More", "Monsters" oraz dwa wyprodukowane przez Jarosława Barana single z 2021 roku: "Life Is Killing Me" i "Butchers". Jako dodatkowa wokalistka w jednym utworze wystąpi Margo z zespołu Moyra. Czwarty album muzycznie ma być odmienny od wcześniejszych. Chęć wykonywania materiału niepasującego do metalowej stylistyki i wizerunku członkowie The Sixpounder wskazali jako jedną z przyczyn decyzji o rozwiązaniu zespołu.

Pożegnalna trasa planowana jest na przełom października i listopada 2022 roku. Objąć ma od sześciu do ośmiu koncertów, m.in. w Krakowie, Krośnie, Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu.

Wcześniej The Sixpounder zaprezentuje się jako jeden z headlinerów "Książ Rock Zone". Imprezę zapowiedziano na 30 lipca 2022 roku. Ogłoszono już też udział grup TSA Michalski Niekrasz Kapłon, Quo Vadis i Młot na Czarownice. Wstęp na wydarzenie ma być wolny. Pierwsze pięć edycji festiwalu odbyło się w Książu Wielkopolskim. Ostatnią zorganizowano w pobliskich Jarosławkach.

Komentarze
Dodaj komentarz »