zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 3 października 2022

Antimatter wyda "A Profusion of Thought" w listopadzie

10.08.2022 19:36  autor: Verghityax, źródło: profil Antimatter na Facebooku

Antimatter zapowiedział premierę swojego ósmego longplaya studyjnego, zatytułowanego "A Profusion of Thought". Ukaże się on w listopadzie 2022 roku.

Mick Moss komentuje: "Obchodzę dziś swoje 47. urodziny i z radością zapowiadam nowy album Antimatter.

Każdy album, przy którym pracowałem, był owocem długotrwałego procesu kompozycyjnego. W rezultacie zawsze zostawało mi zbyt wiele utworów, by dało się je upchnąć na pojedynczą płytę. Oznacza to, że co kilka lat do mojego archiwum trafia parę piosenek, które nigdy nie ujrzą światła dziennego, gdyż nie pasują do konceptu kolejnych wydawnictw.

Jakiś czas temu zdałem sobie sprawę z tego, że kiedy umrę, te kompozycje przepadną wraz ze mną, postanowiłem więć ocalić z niebytu dziesięć z nich. Powrót do tego materiału, jak również ukończenie go, dał mi mnóstwo satysfakcji. Dla przykładu, praca nad piosenką "Breaking the Machine", która pierwotnie miała znaleźć się na albumie "Lights Out", rozpoczęła się w 2001 roku, a dobiegła końca w roku 2021".

Antimatter powstał w 1998 roku z inicjatywy Micka Mossa i Duncana Pattersona, basisty Anathemy. Ten ostatni zaproponował Mickowi Mossowi współpracę po przesłuchaniu płyty demo. Duncan Patterson opuścił grupę w 2005 roku po premierze "Planetary Confinement".

Przypominamy, że Antimatter zapowiedział serię koncertów w Polsce. Odbędą się one 19 listopada 2022 roku w Poznaniu, 20 listopada w Krakowie i 21 listopada w Warszawie. Występy otwierać będzie rodzima grupa Retrospective.

19.11 - Poznań, "2progi"
Bilety: 85 zł

20.11 - Kraków, "Hype Park"
Bilety: 85 zł

21.11 - Warszawa, "Remont"
Bilety: 85 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »