zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 20 kwietnia 2024

Wideoklip do "The Fire Within" Within Temptation

21.12.2022 10:12  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Within Temptation na Facebooku

Zaprezentowano wideoklip do "The Fire Within" Within Temptation. Wykorzystane w nim materiały filmowe zarejestrowane zostały w trakcie "Worlds Collide Tour" - trasy obejmującej m.in. Gliwice. Singiel ukazał się 9 grudnia 2022 roku: za pośrednictwem Force Music Recordings w formie cyfrowej oraz na płytach kompaktowych w sklepie internetowym zespołu. Na krążkach winylowych wydany zostanie 20 stycznia 2023 roku.

Holenderski Within Temptation powstał w 1996 roku jako The Portal. Założyli go Robert Westerholt, były gitarzysta zespołu The Circle, i jego partnerka, wokalistka Sharon den Adel. Oprócz nich, w utrzymującym się od 2011 roku składzie znajdują się gitarzysta Ruud Jolie, klawiszowiec Martijn Spierenburg, perkusista Mike Coolen i, grający w grupie od początku, basista Jeroen van Veen. Również od 2011 roku Roberta Westerholta na koncertach zastępuje Stefan Helleblad. W twórczości Within Temptation przeważają symfoniczny metal i rock.

Od czasu swojego siódmego, ostatniego albumu studyjnego z autorskim materiałem - wydanego 1 lutego 2019 roku "Resist" - zespół opublikował, jako samodzielne single, pięć premierowych utworów: "Entertain You", "The Purge", nagrany we współpracy z niemiecką grupą Annisokay "Shed My Skin", "Don't Pray for Me" i "The Fire Within". Ostatni z nich napisany został w 2019 roku. Na singiel trafiła też instrumentalna wersja kompozycji.

Komentarze
Dodaj komentarz »