zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 czerwca 2024

Danzig na "Mystic Festival"

21.12.2022 15:01  autor: Verghityax, źródło: profil "Mystic Festival" na Facebook

Do składu "Mystic Festival" w Gdańsku - w roli jednego z headlinerów - dołączył Danzig. Będzie to jego pierwszy koncert w Polsce od 2002 roku. W ramach występu zespół wykona w całości swój debiutancki album, zatytułowany po prostu "Danzig". Wydarzenie odbędzie się w dniach od 7 do 10 czerwca 2023 na terenie "Stoczni Gdańskiej".

Danzig powstał w 1987 roku, pociągając za sobą rozpad Samhain. Rok wcześniej zespół Samhain wystąpił w nowojorskim "The Ritz", gdzie na widowni obecny był producent Rick Rubin szukający talentów do swojej wytwórni Def Jam Recordings. Będąc pod wrażeniem wokalisty Glenna Danziga - wówczas byłego frontmana Misfits - zaproponował mu współpracę. Glenn zgodził się pod warunkiem, że do nowego projektu dołączy również Eerie Von, basista Samhain. Skład Danzig uzupełnili John Christ na gitarze i Chuck Biscuits, były perkusista Black Flag.

W okresie od września 1987 roku do kwietnia 1988 roku formacja zajęta była nagrywaniem materiału na swój pierwszy album, zatytułowany po prostu "Danzig". Sesje odbyły się w "Atlantic Recording Studios" i "Chung King Metal". Premiera płyty miała miejsce 30 sierpnia 1988 roku. Zespół wydatnie promował ją na koncertach, najpierw otwierając występy Slayera w USA, a następnie Metalliki w Europie. Pochodzący z "Danzig" utwór "Mother" stał się hitem sześć lat później, kiedy jego zremiksowana wersja trafiła do radia i na MTV.

Na "Mystic Festival 2023" zagrają również Ghost, Gojira, Phil Campbell and the Bastard Sons z repertuarem Motorhead, Behemoth, Testament, Watain, Godflesh, Meshuggah, The Hellacopters, Exodus, Grave, Unleashed, Moonspell, Voivod, Greg Puciato, Carpathian Forest, Alcest, Primitive Man, Lucifer, Undeath, Perturbator, Bury Tomorrow, Planet of Zeus, Birds in Row, Earthless, Antimatter, Darkher, Lord of the Lost, LLNN, Sleep Token, Soen, Heriot, Pupil Slicer, Lili Refrain, Pure Bedlam, Employed to Serve, Orbit Culture, Ne Obliviscaris, Horskh i Sylvaine.

Karnety czterodniowe na "Mystic Festival 2023" nabyć można w cenie 639 zł. Karnety VIP, zapewniające między innymi zestaw festiwalowych gadżetów oraz dostęp do strefy VIP, kosztują 899 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »