zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 6 czerwca 2023

Butcher Babies na dwóch koncertach w Polsce

22.02.2023 10:07  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Amerykański zespół Butcher Babies zapowiedział europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzi również Polskę. W naszym kraju zaplanowano dwa występy. Odbędą się one 21 czerwca 2023 roku w Warszawie i 22 czerwca w Poznaniu.

Metalowy Butcher Babies powstał w 2009 roku w Los Angeles z inicjatywy dwóch wokalistek: Heidi Shepherd i Carli Harvey. Dołączyli do nich: gitarzysta Henry Flury, basista Jason Klein i perkusista Chris Warner. Na trzecim albumie grupy - "Lilith" z 2017 roku - bębnił już Chase Brickenden.

Pod koniec maja 2019 roku zespół poinformował, że przez minione kilka tygodni nagrał prawie cały materiał na swój czwarty longplay. W sierpniu z formacji odszedł Jason Klein. W styczniu 2020 roku grupa ogłosiła, że jego następcą został Ricky Bonazza, a także ujawniła współpracę z Andym Jamesem jako drugim gitarzystą.

Od października 2020 roku do sierpnia 2021 roku za pośrednictwem Blood Blast Distribution ukazało się w formie cyfrowej pięć premierowych singli Butcher Babies: "Bottom of a Bottle", "Sleeping with the Enemy", "Yorktown", "Last Dance" i "It's Killin' Time, Baby!". Ich produkcją, miksami i masteringiem zajął się Matt Good. Do trzech pierwszych utworów zaprezentowano teledyski. "Bottom of a Bottle" i "Sleeping with the Enemy" wydane zostały również, w ograniczonych nakładach, na płytach kompaktowych.

Następnie, w 2022 roku, znów z myślą o czwartym albumie, zespół odbył w "Random Awesome Studios" sesję nagraniową z Joshem Schroederem, który zajął się produkcją, miksami i masteringiem nowego materiału. Pierwszym udostępnionym owocem tej współpracy była przeróbka hiphopowego "Best Friend". Utwór pierwotnie wykonywały amerykańskie raperki Saweetie i Doja Cat. Na kolejny singiel wybrano "Beaver Cage".

21.06 - Warszawa, "Hydrozagadka"
22.06 - Poznań, "Tama"

Komentarze
Dodaj komentarz »