zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 6 czerwca 2023

Butcher Babies prezentuje "Beaver Cage"

12.02.2023 14:17  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Butcher Babies na Facebooku

Za pośrednictwem Blood Blast Distribution amerykańska grupa Butcher Babies opublikowała 10 lutego 2023 roku singiel "Beaver Cage". Szczegóły planowanego, czwartego albumu formacji wciąż nie zostały ujawnione.

Metalowy Butcher Babies powstał w 2009 roku w Los Angeles z inicjatywy dwóch wokalistek: Heidi Shepherd i Carli Harvey. Dołączyli do nich: gitarzysta Henry Flury, basista Jason Klein i perkusista Chris Warner. Na trzecim albumie grupy - "Lilith" z 2017 roku - bębnił już Chase Brickenden.

Pod koniec maja 2019 roku zespół poinformował, że przez minione kilka tygodni nagrał prawie cały materiał na swój czwarty długograj. W sierpniu z formacji odszedł Jason Klein. W styczniu 2020 roku grupa ogłosiła, że jego następcą został Ricky Bonazza, a także ujawniła współpracę z Andym Jamesem jako drugim gitarzystą.

Od października 2020 roku do sierpnia 2021 roku za pośrednictwem Blood Blast Distribution ukazało się w formie cyfrowej pięć premierowych singli Butcher Babies: "Bottom of a Bottle", "Sleeping with the Enemy", "Yorktown", "Last Dance" i "It's Killin' Time, Baby!". Ich produkcją, miksami i masteringiem zajął się Matt Good. Do trzech pierwszych utworów zaprezentowano teledyski. "Bottom of a Bottle" i "Sleeping with the Enemy" wydane zostały również, w ograniczonych nakładach, na płytach kompaktowych.

Następnie, w 2022 roku, znów z myślą o czwartym albumie, zespół odbył w "Random Awesome Studios" sesję nagraniową z Joshem Schroederem, który zajął się produkcją, miksami i masteringiem nowego materiału. Pierwszym udostępnionym owocem tej współpracy była przeróbka hiphopowego "Best Friend". Utwór pierwotnie wykonywały amerykańskie raperki Saweetie i Doja Cat. Na kolejny singiel wybrano "Beaver Cage".

Na czerwiec 2023 roku Butcher Babies planuje koncerty w Europie. Według aktualnej rozpiski najbliżej Polski ma wystąpić 20 czerwca w Berlinie.

Komentarze
Dodaj komentarz »