zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 6 czerwca 2023

Teledysk do "Red Thunder" Butcher Babies

18.05.2023 09:47  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Butcher Babies na Facebooku

Amerykańska grupa Butcher Babies zaprezentowała teledysk do opublikowanego 12 maja 2023 roku za pośrednictwem Blood Blast Distribution singla "Red Thunder". Równocześnie na 7 lipca zapowiedziała premierę dwóch albumów studyjnych: "Eye for an Eye..." i "...'Til the World's Blind". Zespół, supportowany przez KrashKarma i 5rand, wystąpi 21 czerwca w Warszawie i dzień później w Poznaniu.

Metalowy Butcher Babies powstał w 2009 roku w Los Angeles z inicjatywy dwóch wokalistek: Heidi Shepherd i Carli Harvey. Dołączyli do nich: gitarzysta Henry Flury, basista Jason Klein i perkusista Chris Warner. Na trzecim albumie grupy - "Lilith" z 2017 roku - bębnił już Chase Brickenden.

Pod koniec maja 2019 roku zespół poinformował, że przez minione kilka tygodni nagrał prawie cały materiał na swój czwarty długograj. W sierpniu z formacji odszedł Jason Klein. W styczniu 2020 roku grupa ogłosiła, że jego następcą został Ricky Bonazza, a także ujawniła współpracę z Andym Jamesem jako drugim gitarzystą.

Od października 2020 roku do sierpnia 2021 roku za pośrednictwem Blood Blast Distribution ukazało się w formie cyfrowej pięć premierowych singli Butcher Babies: "Bottom of a Bottle", "Sleeping with the Enemy", "Yorktown", "Last Dance" i "It's Killin' Time, Baby!". Ich produkcją, miksami i masteringiem zajął się Matt Good. Do trzech pierwszych utworów zaprezentowano teledyski. "Bottom of a Bottle" i "Sleeping with the Enemy" wydane zostały również, w ograniczonych nakładach, na płytach kompaktowych.

Następnie, w 2022 roku, znów z myślą o czwartym albumie, zespół odbył w "Random Awesome Studios" sesję nagraniową z Joshem Schroederem, który zajął się produkcją, miksami i masteringiem nowego materiału. Pierwszym udostępnionym owocem tej współpracy była przeróbka hiphopowego "Best Friend". Utwór pierwotnie wykonywały amerykańskie raperki Saweetie i Doja Cat. Na kolejne single wybrano "Beaver Cage" i "Red Thunder".

Na czerwiec i początek lipca 2023 roku Butcher Babies zaplanowaną ma trasę koncertową po Europie, w ramach której odwiedzi również Polskę. Jako support zaprezentują się zespoły KrashKarma i 5rand.

Metalowy duet KrashKarma z Los Angeles tworzą perkusistka Niki Skistimas i gitarzysta Ralf Dietel. Oboje pełnią też obowiązki wokalistów. Na 23 czerwca 2023 roku zapowiadana jest premiera nowej pozycji w obejmującym kilkunaście lat dorobku formacji - albumu "Falling to Pieces".

5rand to metalowa grupa z Rzymu. Formacja wydała dotychczas dwa albumy: "Sacred/Scared" w 2017 roku i "Dark Mother" w 2019 roku.

Poznański koncert, który miał się odbyć w "Tamie", przeniesiony został do klubu "2progi". Bilety zakupione przed zmianą zachowują ważność.

21.06 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: od 95 zł (przedsprzedaż)

22.06 - Poznań, "2progi"
Bilety: od 95 zł (przedsprzedaż)

Komentarze
Dodaj komentarz »