zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 26 lutego 2024

Cirith Ungol na siódmej edycji "Black Silesia Festival"

1.12.2023 14:29  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Organizator siódmej edycji "Black Silesia Festival" poinformował, że gwiazdą wydarzenia został Cirith Ungol. Będzie to pierwszy i zarazem ostatni występ zespołu w Polsce - w październiku 2023 roku Amerykanie poinformowali, że kończą działalność koncertową. Festiwal odbędzie się w dniach 14 i 15 czerwca 2024 roku na terenie grodu rycerskiego w Byczynie.

Cirith Ungol promuje obecnie swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "Dark Parade". Ukazał się on 20 października 2023 roku, pod egidą Metal Blade Records. Składający się z ośmiu kompozycji materiał powstał w "Captain's Quarters". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Armand John Anthony z Night Demon. Okładkę namalował Michael Whelan, wieloletni współpracownik zespołu.

Cirith Ungol reaktywował się w 2015 roku. Do zespołu wrócili Tim Baker na wokalu, Jim Barraza na gitarze, Robert Garven na perkusji i Greg Lindstrom na klawiszach i drugiej gitarze. Skład uzupełnił basista Jarvis Leatherby z Night Demon.

Cirith Ungol powstał w 1972 roku w Kalifornii. Nazwę muzycy zapożyczyli od przełęczy położonej w Mordorze - krainie z wykreowanego przez J.R.R. Tolkiena Śródziemia. Pierwszy longplay zespołu, funkcjonującego wówczas jako kwartet, ukazał się w 1981 roku i nosił tytuł "Frost and Fire". Później Amerykanie wydali jeszcze trzy albumy studyjne, by zakończyć działalność w 1992 roku.

Do sprzedaży trafiła pierwsza pula karnetów na "Black Silesia Festival" w limitowanym nakładzie stu egzemplarzy. Cena karnetu wynosi 350 zł, później wzrośnie ona do 370 zł. W dniu koncertu karnet można będzie nabyć za kwotę 400 zł.

Tagi: Cirith Ungol
Komentarze
Dodaj komentarz »