zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 9 grudnia 2019

recenzja: Amen "Gun of a Preacher Man"

28.06.2005  autor: RJF
okładka płyty
Nazwa zespołu: Amen
Tytuł płyty: "Gun of a Preacher Man"
Utwory: Coma America; Refuse Amen; Justified; Piss Virus; Buy American; Whores of Hollywood; D.R.I.V.E.; The Waiting 18; Mayday; Gun of a Preacher Man; CK Killer; The Price of Reality; Under the Robe; Here?s the Poison
Wykonawcy: Casey Chaos - wokal; Rich Jones - gitara; Scott S Sorry - gitara basowa; Matt Montgomery - gitara; Blake Plonsky - instrumenty perkusyjne
Wydawcy: Secret Records, Mystic Production
Rok wydania: 2005
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 6

O tym, że występy Amen należą do bardzo ekspresyjnych, mogli się przekonać pod koniec 2000 roku angielscy fani grupy, kiedy podczas jednego z londyńskich koncertów, wokalista Casey Chaos pociął się potłuczoną butelką wódki, na tyle poważnie, że trafił do szpitala. Na szczęście od tamtego czasu wyraźnie mu się polepszyło i znów jest na scenie, pełen furii.

Koncertowa płyta "Gun of a Preacher Man" oczywiście nie jest zapisem wspomnianego występu, ale i tak jest mocno. Nagrań dokonano w 2003 roku, tak więc w zestawieniu zabrakło utworów z płyty "Death Before Musick", która ukazała się dopiero rok później. Mamy za to przegląd wcześniejszych dokonań Amen, z naciskiem na krążek "We Have Come for Your Parents", z którego pochodzi aż dziewięć kompozycji, w tym "The Waiting 18", "Refuse Amen" i "CK Killer".

Wśród starszych utworów nie zapomniano o "Coma America", który jest porządnym otwarciem albumu, dającym zdrowego kopa i pokazującym, na co stać Amen podczas koncertów. Ponadto dobrze brzmią "Gun of a Preacher Man" (czyżby niewinna aluzja do popularnej niegdyś piosenki Dusty Springfield, "Son of a Preacher Man"?) oraz "Piss Virus", które zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność.

Koncertowe wersje utworów są pełne surowej, nieokrzesanej energii, szybkich rytmów, prostych riffów i punkowo-core'owego czadu. Nad wszystkim góruje charyzmatyczny Casey Chaos, śpiewający, a raczej wykrzykujący swoje, rewolucyjne, anarchistyczne teksty, typu "If I could, you know I would, kill the president and kill the queen" ("Here's the Poison"), czy "George Bush is a killer" (tu zamiast "Calvin Klein is a killer" w utworze "CK Killer"). Taki obraz grupy uwieczniła płyta "Gun of a Preacher Man". Obraz, może nie najświeższy, lecz wciąż przemawiający do słuchacza.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Oceń płytę:

Aktualna ocena (27 głosów):

 
 
70%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

- Amen

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Którą kuchnię lubisz najbardziej?