zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 19 listopada 2019

recenzja: Avulsed "Cybergore"

14.12.2000  autor: Marcin Ratyński
okładka płyty
Nazwa zespołu: Avulsed
Tytuł płyty: "Cybergore"
Utwory: Frozen Beat; Addicted To Red Bull; Sweet Bakalaotomy; Hash-perversions; Powered Fish; Petisuis Lobotomy; Gorroneality; Pastivoracity (Frozen speed); Beyond Monotony; Emixnence In Popurrence
Wykonawcy: Cabra - gitara; Furni - instrumenty perkusyjne; Ivan - gitara basowa; Juancar - gitara; Dave Rotten - wokal
Wydawcy: Repulse
Rok wydania: 1998
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 7

Muzycy z hiszpańskiej formacji Avulsed postanowili zremiksować swój debiut "Eminence In Putrescence". Niby to żadna nowość, bo przecież wiele grup metalowych decyduje się na taki zabieg, ale zwykle nagrywa jedną lub dwie kompozycje. "Cybergore" to aż dziesięć utworów, które wytwórnia określa mianem "cyber techno/death". Rozwijając powyższą definicję, mamy tu do czynienia z połączeniem rytmów break beat, hard core tekkno, drum'n'bass, ścieżek brutalnych wokali i metalowych gitar (te dwa ostatnie elementy wyjęte z debiutanckiej płyty). Do tego pikantnego zestawu dorzucono jeszcze masę różnego rodzaju smaczków, dziwnych odgłosów i nietypowych brzmień.

"Cybergore" w całości to dość ciężki stuff, głównie dzięki masywnym gitarom. Wokal pojawia się znacznie rzadziej, a przez to materiał brzmi bardziej interesująco. Jest po prostu miejsce na wspomniane eksperymenty z dźwiękiem. Jedynym minusem tego wydawnictwa jest to, iż nie posiada ono głębi. Czasem można odnieść wrażenie, że muzyka jest aż nazbyt hermetyczna, zamknięta w określonych ramach, jakby brakowało w tym wszystkim... powietrza.

Osobnym rozdziałem jest dodatkowa ścieżka CD-ROM. To znakomity pomysł na umieszczenie informacji, zdjęć czy wideoklipu. Takież właśnie materiały znajdują się również na "Cybergore". Co więcej, są niesamowicie zawodowo opracowane i aż miło jest coś takiego przejrzeć.

Polecam ten CD+ przede wszystkim tym, którzy nie boją się eksperymentów w muzyce. Dla zdegustowanych death maniaków na koniec dobra wiadomość: nowy krążek Avulsed, zatytułowany "Stabwound Orgasm", jest już w klimatach debiutu, czyli brutalnego, metalowego grania.

Komentarze
Dodaj komentarz »