zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 22 listopada 2019

recenzja: Linea 77 "Available for Propaganda"

10.10.2005  autor: RJF
okładka płyty
Nazwa zespołu: Linea 77
Tytuł płyty: "Available for Propaganda"
Utwory: Fist; But I Thought Everything Was Alright; Inno All'Odio; Charon; Sleepless; Evoluzione; Lost in a Videogame; Rotten Mouth and Broken Arm; Squeal; ADHD; Therapia; To Protect and Serve
Wydawcy: Earache Records
Rok wydania: 2005
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 4

Włoscy punk-core'owcy z Linea 77 na swoim czwartym krążku postanowili trochę wygładzić swoje brzmienie. W tym celu jako miejsce nagrań wybrali Paramount Studios w słonecznym Hollywood. Wynik ich pracy to album "Available for Propaganda" zawierający dwanaście utworów o hardcore'owym rodowodzie i popowych melodiach.

Z notki prasowej dołączonej do płyty można wywnioskować, że zespół jest nastawiony na podbój międzynarodowego rynku muzycznego. Żeby jednak zostać zauważonym przez szerszego odbiorcę potrzeba sporo dobrych, wpadających w ucho kompozycji. Tymczasem, pomimo usilnych starań grupy, tylko dwa utwory, spośród dwunastu umieszczonych na płycie, mają w sobie znamiona przebojów. Są to "Inno All'Odio" i "Evoluzione", obydwa zresztą zaśpiewane w ojczystym języku Włochów. Chwytliwość reszty piosenek jest już znacznie mniejsza, choć można się jej doszukiwać w "Rotten Mouth and Broken Arm" i "Lost in a Videogame". Pozostałe piosenki może i specjalnie nie rażą, ale też nie przyciągają uwagi na dłużej.

Słuchając "Available for Propaganda" można odnieść wrażenie, że zespół sam do końca nie jest pewny, czy zostać grupą podziemną, czy też próbować walczyć o miejsca na zachodnich listach przebojów. W rezultacie muzyka na najnowszym krążku Linea 77 orbituje gdzieś pomiędzy alternatywą i mainstreamem, lecz nie należy, ani tu, ani tu. Jeśli więc ten album miał być konkurencją dla pierwszej ligi nowej fali melodyjnego punku, to grupy pokroju Sum 41 czy Blink 182 mogą na razie spać spokojnie.

Komentarze
Dodaj komentarz »