zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 3 marca 2021

recenzja: Mors In Tabula "Promo CD 2004"

26.10.2004  autor: m00n
okładka płyty
Nazwa zespołu: Mors In Tabula
Tytuł płyty: "Promo CD 2004"
Utwory: Blood Path; M/K Ultra; Eye Of The Abyss; Noctifer
Wykonawcy: Harry "Noctifer" - gitara, wokal; George Julius - gitara, wokal; MiKe "Lord" - instrumenty perkusyjne
Rok wydania: 2004
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 8

Mors In Tabula to tytuł jednego z epizodów duńskiej sagi szpitalnej "Królestwo" w reżyserii Larsa Von Triera. To także nazwa greckiej kapeli, założonej pod koniec zeszłego roku przez George'a Juliusa, który swoim pomysłem zaraził Harry'ego Noctifera i Mike'a Lorda. Niedawno w naszej skrytce pojawił się ozdobiony niezwykle ciekawą okładką materiał promocyjny tego zespołu zawierający cztery utwory z debiutanckiego albumu "Blemish".

Jak scharakteryzować dźwięki tego greckiego trio? Zadanie to na pewno do szczególnie trudnych nie należy. Jeśli wyobrazicie sobie mocne gitary w połączeniu z industrialną elektroniką i gardłowym wokalem, momentalnie otrzymacie odpowiedź na pytanie, w jakiej stylistyce porusza się Mors In Tabula. Na "Promo CD 2004" kłębi się mroczny, syntetyczny metal, ciężki i przytłaczający. Muzyka Greków przypomina krzyżówkę Rammstein i późnego Samaela z Suicide Commando, Front Line Assembly czy KMFDM, nasuwającą również pewne skojarzenia z Raism. I choć krążek nie powala czymś szczególnie nowatorskim i odkrywczym, niewątpliwie należy do ciekawych i godnych zainteresowania.

"Promo CD 2004" jest jedynie kilkanastominutowym zwiastunem dużego wydawnictwa Mors In Tabula. Kilkunastominutowym, ale zawierający naprawdę fajny materiał, który sprawia, że z niecierpliwością będę czekał na debiutancki "Blemish". Na pewno będzie warto.

Komentarze
Dodaj komentarz »