zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 czerwca 2024

recenzja: The Offspring "Americana"

6.04.1999  autor: GSB
okładka płyty
Nazwa zespołu: The Offspring
Tytuł płyty: "Americana"
Utwory: Welcome; Have You Ever; Staring At The Sun; Pretty Fly (For A White Guy); The Kids Aren't Alright; Feelings; She's Got Issues; Walla Walla; The End Of The Line; No Brakes; Why Don't You Get A Job?; Americana; Pay The Man
Wydawcy: Columbia Records, Sony Music
Premiera: 1998
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 3

Powstała kolejna płyta zespołu, którego nie znoszę, musiałem coś o tym napisać. Album poruszył mnie do skraju wytrzymałości nerwowej. Jak można słuchać czegoś tak obrzydliwego? Do dzisiejszego dnia zadaję sobie to pytanie. Jedyna zaleta każdego albumu grupy The Offspring to to, że nie jest to disco-polo. Po kolei.

"Welcome" - kawałek zupełnie niepotrzebny. Kilka wstępnych słów. Następny "Have You Ever" - totalnie punkowy. Tego nie rozumiem. Jak można w kółko słuchać zespołu, gdzie rytm perkusji w każdym (no prawie każdym) utworze jest taki sam??? Kolejny(e) shit: "Staring at the Sun" - prawie identyczny (zresztą jak wszystkie) jak "The Kids Aren't Allright". "Pretty Fly..." to chyba z nielicznych utworów, który im się przynajmniej w jakimś małym stopniu udał. Szybko czujemy melodię, łatwo wpada w ucho. Niestety w naszych czasach w taki właśnie chamski posób zdobywa się rynek muzyczny i fanów (a szkoda). "Feelings" jest także dobrym utworem. Tylko przydałaby się bardziej inteligentniejsza melodia. "She's Got Issues" przypomina "Feelings" - podobny rytm, tylko inne słowa. Hmmm: "Walla Walla" - znowu ten sam rytm perkusji (dla przypomnienia: tututu-tutututu-bam), jedyna zaleta to wesoło brzmiący tekst. Co mam powiedzieć o następnym "The End of The Line"? Taki sam rytm, co w poprzednim, końcówka do złudzenia przypomina "Pretty Fly...". "No Brakes" - chyba także się powtórzę co do rytmu. Nic dodać, nic ująć - kicz.

"Why don't you get a job" - właściwie plagiat Beatlesów, ale dobrze zrobiony, szkoda, że taki krótki (to chyba jedyna naprawdę pozytywny akcent tego albumu). "Americana" (utwór) zachęca na początku słowami "Let's have smth everyone can enjoy!" - no, nie powiedziałbym. Wcięcia gdzieś wśrodku z wstawką "...well, FUCK YOU!" zakrawają na total-wieśniactwo. No i dochodzimy do końca: tu moje TOTALNE zdziwienie! To jest świetne: "Pay The Man"! - To zdecydowanie najlepszy kawałek na płycie. Jak słusznie zauważył RaMoNe (napisał także recenzję "Americany"), początek wzięty z albumu Page'a/Planta "No Quarter", ale wcale nie z tytułowego, ale z "Kashmira". Gratulacje za ten utwór! To jest dopiero muzyka.

Podsumowując, album wybitnie słaby, bardzo szybko się nudzi, wszędzie wręcz identycze muzyczne wzorce. Ale "Pay The Man" jest całkiem OK. Jeszcze jedno: każdy utwór jest krótki, w końcu ile można tłuc w kółko ten sam rytm?

Teraz czas na punktację: dałem 3 punkty ponieważ:
1 pkt. za to, że Dexter H. nie gra na casioxie, tylko na gitarze
1 pkt. za to, że utwory są krótkie (przez co wolniej się znudzą)
1 pkt. za to, że odważyli się wydać takie g.

Komentarze
Dodaj komentarz »
Po co to pisałes?
Urashima (wyślij pw), 2010-03-07 16:22:27 | odpowiedz | zgłoś
Skoro nie lubisz punka to po co bierzesz się za pisanie tej recenzji? Ja tam wcale nie słyszę, żeby był bez przerwy jeden rytm, poza tym prostota melodii jest cechą charakterystyczną punka. Pomijam już poziom argumentacji w tekście, która jest na poziomie żenującym. Recenzja jest z natury subiektywna, ma prawo Ci się nie podobać, ale przydałoby się uzasadnić to bardziej logicznie niż "blee nie podoba mi się", "to jest dopiero muzyka"
ta recenzja
coyote (gość, IP: 77.87.137.*), 2009-08-03 21:38:54 | odpowiedz | zgłoś
do pisania recenzji chyba trzeba dorosnąć. a to pisałchyba 16latek

Oceń płytę:

Aktualna ocena (560 głosów):

 
 
78%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

Lubisz tę plytę? Zobacz recenzje

Slipknot "Iowa"
- autor: kaRel

Marilyn Manson "Mechanical Animals"
- autor: Kornik

Nine Inch Nails "The Fragile"
- autor: Kornik
- autor: Baton

Armia "Pocałunek mongolskiego księcia"
- autor: Robert Waliś

Therion "Deggial"
- autor: szalony KaPelusznik
- autor: ULC
- autor: Do diabła
- autor: Miki(S)
- autor: Margaret

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!