zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 14 listopada 2019

recenzja: The Accused "Oh Martha!"

19.06.2006  autor: RJF
okładka płyty
Nazwa zespołu: The Accused
Tytuł płyty: "Oh Martha!"
Utwory: Martha Will; Fueled by Hate; Crapassreality; Fast Zombies Rule; Dying on the Vine; Hooker Fortified Pork Products; Life Kills On; NES; Filth Hounds of Hades; Stay Dead; Scream and Die; Of the Body; 13 Letters; Have You Never Been Mellow?
Wydawcy: Nuclear Blast Records, Mystic Production
Rok wydania: 2006
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 5

Wystarczy spojrzeć na okładkę, żeby od razu domyśleć się jaką muzykę zawiera "Oh Martha!": brudny punk-core z makabrycznymi tekstami podany z przymrużeniem oka. The Accused wskrzeszają postać Marthy Splatterhead (bohaterki takich płyt jak "Return of Martha Splatterhead" oraz "Martha Splatterhead's Maddest"), co jest pretekstem do wydania pierwszej od kilkunastu lat płyty długogrającej tego zespołu.

"Oh Martha!" to niecałe pół godziny intensywnego łojenia przeplatanego dialogami rodem z horrorów. Od otwierającego płytę "Matha Will" aż po masakryczną przeróbkę "Have You Never Been Mellow?" z repertuaru Olivii Newton-John, The Accused bez wytchnienia zasuwa na najwyższych obrotach. W "Crapassreality" w refrenie wybrzmiewają chórki, a później słychać niby-solówkę na gitarze basowej. W "Hooker Fortified Pork Products" pojawia się interludium z bujającym, trochę sabbathowym riffem. Punkowe skandowanie dominuje w "Life Kills On" i w "NES", a trochę melodyjniej robi się w przeróbce Tank "Filth Hounds of Hades".

Nowa płyta The Accused skierowana jest głównie do fanatyków tego, jakby nie było nieco niszowego gatunku muzyki. Reszta śmiertelników obejdzie się bez znajomości najnowszego wydawnictwa grupy.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Oceń płytę:

Aktualna ocena (40 głosów):

 
 
55%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

Lubisz tę plytę? Zobacz recenzje

Malefice "Entities"
- autor: Katarzyna "KTM" Bujas

Dismember "The God That Never Was"
- autor: Mrozikos667

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Czy jesteś altruistą?