zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 7 kwietnia 2020

recenzja: Therion "Crowning of Atlantis"

12.06.1999  autor: Łukasz Jaszak
okładka płyty
Nazwa zespołu: Therion
Tytuł płyty: "Crowning of Atlantis"
Utwory: Crowning of Atlantis; Mark of Cain; Claudia Nox; Crazy Night; From the Dionysian Days; Thor; Seawinds; To Mega Therion (live); The Wings of the Hydra (live); Black Sun (live)
Wykonawcy: Christofer Johnsson - gitara rytmiczna, instrumenty klawiszowe, gitara prowadząca; Tommy Erikson - gitara prowadząca, gitara rytmiczna; Jan Każda - gitara basowa; Wolf Simons - instrumenty perkusyjne; Martina Hornbacher - wokal; Sarah Jezebel Deva - wokal
Wydawcy: Nuclear Blast Records, Mystic Production
Rok wydania: 1999

Reklamowany jako nowy, pełnowymiarowy materiał, w istocie - trwa jakieś 45 minut, ale premier na tym krążku jest niewiele. Nowe utwory - "Crowning of Atlantis", "Mark Of Cain", "From The Dionysian Days" czy "Saewinds" nie zaskakują niczym nowym, jak tylko kontynuacją "Vovin". Za to coverowe wersje "Crazy Nights" japońskiego Loudness oraz "Thor" Manowar brzmią po prostu rewelacyjnie i potężnie. Po raz kolejny przekonuję się, że Manowar to kapela, której nie powinno się słuchać ze względu na ich wieśniactwo, jednak słuchanie interpretacji ich kawałków granych przez na przykład Edge Of Sanity czy Therion dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Na koniec płytki mamy trzy koncertowe nagrania - "To mega therion" - wiadomo skąd, "The wings of Hydra" z "Lepacca Kliffoth" i "Black Sun" - wiadomo skąd.

Kąsek dla fanów, zpedalonych metalowców uciekających od ekstremy, no i dla fanów dobrej muzyki. Podobno nawet mamusie i tatusiowie to lubią.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Therion "Crowning of Atlantis"
Mikele (gość, IP: 192.168.7.*), 2013-11-08 08:44:50 | odpowiedz | zgłoś
Manowar to raczej myśliwi, a nie rolnicy - jak Mr. Autor sugeruje. Ja w każdym razie wieśniactwa tam nie widzę, a już na pewno nie w muzyce. Zresztą gdyby grali rzeczy bezwartościowe, to nie inspirowaliby innych.
re: Therion "Crowning of Atlantis"
mariusz fabin (gość, IP: 178.183.216.*), 2013-11-07 20:56:32 | odpowiedz | zgłoś
Z tego co pamiętam, ten album był reklamowany jako rocznicowy mini-album- wersje koncertowe zostały dodane przez wytwórnię, bez wiedzy i zgody Chrostofera, zaś utów- Mark Of Cain pochodzi z sesji vovin- jest nawet wyszczególniony na okładce tejże płyty