zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 27 lutego 2020

Killing Joke ogłosił jubileuszową trasę "Laugh At Your Peril"

11.04.2018 15:14  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Brytyjczycy z Killing Joke ogłosili jubileuszową trasę pod szyldem "Laugh At Your Peril" z okazji 40-lecia powstania zespołu. W jej ramach odwiedzą także Polskę, gdzie zagrają 20 października 2018 roku w klubie "Stodoła" w Warszawie.

Killing Joke, Kraków 21.11.2016, fot. Verghityax
Killing Joke, Kraków 21.11.2016, fot. Verghityax

Trasie towarzyszyć będzie premiera specjalnego zestawu, w skład którego wejdzie szesnaście kolorowych podwójnych winyli, słuchawki, podpisana przez muzyków książeczka z tekstami oraz okolicznościowe grafiki. Kolekcja będzie również dostępna w formacie CD.

Muzycy Killing Joke zaczęli grać razem w 1978 roku w Londynie, zafascynowani punkiem, zachodzącymi w Anglii i na świecie przemianami społeczno - politycznymi, zagrożeniem nuklearną apokalipsą. Jaz Coleman, Kevin "Geordie" Walker, Martin "Youth" Glover i "Big" Paul Ferguson wyróżniali się brzmieniem i intensywnością koncertów, w trakcie których przez lata Jaz palił brytyjską flagę.

Swoją twórczością Killing Joke inspirował takie zespoły, jak Metallica, Nine Inch Nails i Soundgarden. Przez cały czas działalności kapeli jej jedynymi stałymi członkami pozostawali Jaz Coleman i Kevin Walker.

Ostatnim dokonaniem w dorobku Killing Joke jest album "Pylon". Za jego produkcję odpowiada Tom Dalgety. Składający się z dziesięciu utworów materiał zarejestrowany został w brytyjskim Worchestershire oraz w czeskiej Pradze. Premiera odbyła się 23 października 2015 roku za sprawą Spinefarm Records.

Bilety na warszawski koncert Killing Joke trafią do sprzedaży 13 kwietnia 2018 roku o godzinie 10:00.

20.10 - Warszawa, "Stodoła"
Bilety: 99 zł

Tagi: Killing Joke
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Killing Joke ogłosił jubileuszową trasę "Laugh At Your Peril"
Marcin Kutera (wyślij pw), 2018-04-11 19:31:19 | odpowiedz | zgłoś
bardziej Nirvana się nimi inspirowała niż Soundgarden ale ok:) Z Polskich nasza Siekiera z Adamskim i też jakby 1984