zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 18 stycznia 2019

Pallbearer wypuszcza singiel "Dropout"

16.04.2018 18:28  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Pallbearer wypuścił singiel "Dropout", powstał on na potrzeby cyklu "Adult Swim Singles Program". Utwór będzie dostępny do ściągnięcia od 27 kwietnia 2018 roku.

Zespół komentuje: "Dotychczas zawsze pisaliśmy muzykę z myślą o pełnym albumie, przez co poszczególne kompozycje dzieliły ze sobą wspólne motywy brzmieniowe i tekstowe. Przy pracy nad 'Dropout' mogliśmy porzucić te ograniczenia i zrobić coś, co zapewne nie zaistniałoby jako część większego wydawnictwa".

Dyskografię Pallbearer zamyka "Heartless", longplay trafił do sprzedaży 24 marca 2017 roku za sprawą Nuclear Blast. Materiał zarejestrowany został na taśmie analogowej w "Fellowship Hall Sound" w Little Rock w okresie od czerwca do sierpnia 2016 roku. Produkcją zajęli się muzycy zespołu. Za miksy odpowiada Joe Barresi, a za mastering Dave Collins.

Pallbearer, założony w 2008 roku przez basistę Josepha Rowlanda, swój debiutancki longplay studyjny wydał cztery lata później nakładem Profound Lore. "Sorrow and Extinction" został wybrany numerem jeden wśród metalowych albumów roku 2012 przez magazyn "Rolling Stone".

Tagi: Pallbearer
Komentarze
Dodaj komentarz »