zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 6 maja 2021

Wideoklip do "Blood Red" z "War Music" Refused

10.08.2019 12:06  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Refused na Facebooku

Szwedzka grupa post-hardcore'owa Refused opublikowała teledysk do utworu "Blood Red". Wyreżyserowany przez Daniela Graya obraz promuje piąty album grupy - "War Music", który ukaże się 18 października 2019 r. nakładem Spinefarm Records.

Refused powstał w 1991 r. w mieście Umea. Jego członkami od początku są wokalista Dennis Lyxzen i perkusista David Sandstrom. Basiści zmieniali się wielokrotnie. Na debiutanckim albumie, wydanym w 1994 r. "This Just Might Be... the Truth", na gitarach zagrali jeszcze Par Hansson i Henrik Jansson, ale szybko zastąpili ich Kristofer Steen i Jon Brannstrom.

Na trzecim długograju, "The Shape of Punk to Come", grupa wprowadziła do swojej twórczości elementy innych stylów muzycznych. Wydany w 1998 r., początkowo został źle odebrany. Później zaczęły przeważać pozytywne oceny, a po latach często uwzględniano go na listach najlepszych i najważniejszych albumów w historii rocka. Tymczasem jednak, w trakcie promującej dzieło trasy koncertowej, zespół się rozpadł, po czym jego członkowie zajęli się innymi projektami muzycznymi.

Po trwającym ponad trzynaście lat niebycie, reaktywowany Refused w 2012 r. skupił się na występach na żywo. Po rozstaniu z Jonem Brannstromem grupa nagrała wydany w połowie 2015 r. nakładem wytwórni Epitaph album "Freedom". Od tamtej pory utrzymuje się skład: Dennis Lyxzen na wokalu, Kristofer Steen na gitarze, Magnus Flagge na basie i David Sandstrom na perkusji.

Do najnowszych dzieł Refused należą utwory ze ścieżki dźwiękowej do stworzonej przez polską firmę CD Projekt Red gry komputerowej "Cyberpunk 2077". Na początku lipca 2019 r. opublikowano pochodzącą z niej kompozycję Szwedów pt. "Chippin' In". W fikcyjnym świecie jest to utwór z repertuaru zespołu o nazwie Samurai.

24 lipca 2019 r. Refused zapowiedział wydanie własnego albumu, zatytułowanego "War Music". Pochodzącym z niego utworem, który zarówno ukończono, jak i zagrano na żywo jako pierwszy, jest "Blood Red".

Lista utworów:

1. Rev 001
2. Violent Reaction
3. I Wanna Watch the World Burn
4. Blood Red
5. Malfire
6. Turn the Cross
7. Damaged III
8. Death in Vannas
9. The Infamous Left
10. Economy of Death

Od października do grudnia Refused będzie koncertował w Europie. Najbliżej Polski zagra 12 listopada 2019 r. w Berlinie.

Tagi: Refused
Komentarze
Dodaj komentarz »