zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 20 czerwca 2021

Refused zapowiada EP-kę "The Malignant Fire"

20.10.2020 13:12  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Refused na Facebooku

Post-hardcore'owa grupa Refused zapowiedziała premierę minialbumu "The Malignant Fire" i udostępniła pochodzący z niego utwór "Born on the Outs". Cały materiał ukaże się 20 listopada 2020 roku w formie cyfrowej i na płytach winylowych nakładem Spinefarm Records.

Refused powstał w 1991 roku w szwedzkim mieście Umea. Jego członkami od początku są wokalista Dennis Lyxzen i perkusista David Sandstrom. "The Shape of Punk to Come" - wydany w 1998 roku trzeci długograj grupy - po latach od premiery często uwzględniano na listach najlepszych i najważniejszych albumów w historii rocka. Początkowo materiał został jednak źle odebrany, a w trakcie promującej dzieło trasy koncertowej zespół się rozpadł.

Ostatnim, piątym albumem studyjnym reaktywowanego po ponad trzynastu latach niebytu Refused jest wydany 18 października 2019 roku "War Music". Do najnowszych dzieł grupy należą też utwory ze ścieżki dźwiękowej do stworzonej przez polską firmę CD Projekt Red gry komputerowej "Cyberpunk 2077".

W składzie zespołu znajdują się obecnie: wokalista Dennis Lyxzen, gitarzyści Kristofer Steen i Matthias Barjed, basista Magnus Flagge i perkusista David Sandstrom.

Na "The Malignant Fire" znajdzie się pięć utworów, w tym "Malfire" znany z albumu "War Music".

Lista utworów:

1. Malfire
2. Born on the Outs
3. Organic Organic Organic (Go Fuck Yourself)
4. Faceless Corporate Violence
5. Jackals Can't Be Bothered to Dream

Tagi: Refused
Komentarze
Dodaj komentarz »