zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 5 kwietnia 2020

Trzeci singiel promujący "War Music" Refused

16.10.2019 09:35  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Refused na Facebooku

Szwedzcy post-hardcore'owcy z Refused pokazali teledysk do "Economy of Death" - trzeciego singla promującego album "War Music". Piąty długograj zespołu ukaże się 18 października 2019 r. nakładem Spinefarm Records.

Refused powstał w 1991 roku w mieście Umea. Jego członkami od początku są wokalista Dennis Lyxzen i perkusista David Sandstrom. "The Shape of Punk to Come" - wydany w 1998 roku trzeci długograj grupy - po latach od premiery często uwzględniano na listach najlepszych i najważniejszych albumów w historii rocka. Początkowo został jednak źle odebrany, a w trakcie promującej dzieło trasy koncertowej zespół się rozpadł.

Ostatnim albumem reaktywowanego po trwającym ponad trzynaście lat niebycie Refused jest wydany w połowie 2015 roku "Freedom". Od tamtej pory utrzymuje się skład: Dennis Lyxzen na wokalu, Kristofer Steen na gitarze, Magnus Flagge na basie i David Sandstrom na perkusji. Do najnowszych dzieł Refused należą też utwory ze ścieżki dźwiękowej do stworzonej przez polską firmę CD Projekt Red gry komputerowej "Cyberpunk 2077".

Jako motto utworu "Economy of Death" posłużył zespołowi cytat z "Drugiej płci" francuskiej pisarki, filozofki i aktywistki feministycznej Simone de Beauvoir: "Wszelki ucisk tworzy stan wojny. I to nie jest wyjątkiem".

Lista utworów:

1. REV001
2. Violent Reaction
3. I Wanna Watch the World Burn
4. Blood Red
5. Malfire
6. Turn the Cross
7. Damaged III
8. Death in Vannas
9. The Infamous Left
10. Economy of Death

Poprzednim teledyskami promującymi "War Music" były "Blood Red" i "REV001".

Od października do grudnia 2019 roku Refused zaplanowane ma koncerty w Europie. Najbliżej Polski zagra 12 listopada w Berlinie.

Tagi: Refused
Komentarze
Dodaj komentarz »