zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Pierwszy album Desert Sessions od szesnastu lat

18.10.2019 09:20  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW Desert Sessions

Gitarzysta i wokalista Joshua Homme przywrócił do życia projekt Desert Sessions. "Vol. 11: Arrivederci Despair" i "Vol. 12: Tightwads & Nitwits & Critics & Heels" zostaną wydane razem, jako jeden album, 25 października 2019 roku nakładem Matador Records. Promowane są dowcipnymi zwiastunami zamieszczanymi na kanałach Desert Sessions i Queens of the Stone Age na YouTube.

Desert Sessions to jeden z projektów muzycznych, które Joshua Homme stworzył w ciągu kilku lat od rozpadu grupy Kyuss. Pierwsza zorganizowana przez niego sesja odbyła się w sierpniu 1997 roku w należącym do członków zespołu Earthlings? studiu "Rancho De La Luna" w Joshua Tree, w stanie Kalifornia. Oprócz inicjatora i gospodarzy wzięła w niej udział między innymi część dawnych muzyków Kyuss. Formacja początkowo miała działać jako The Acquitted Felons, ale dwie wydane kilka miesięcy później EP-ki, połączone następnie w jeden album, firmowane były nazwą The Desert Sessions. Wszystkie kolejne części cyklu również były, po oddzielnych premierach, zbierane parami, a od siódmej i ósmej ukazują się wyłącznie w tej formie. Ostatni album - z numerami 9 i 10 - wydany został we wrześniu 2003 roku. Wśród muzyków, którzy przez lata wzięli udział w sesjach, pojawili się jeszcze między innymi koledzy inicjatora z grup Queens of the Stone Age - która część utworów zarejestrowanych w ramach projektu nagrywała później ponownie na własne długograje - i Eagles of Death Metal, a także Ben Shepherd, Josh Freeze, PJ Harvey, Twiggy Ramirez i członkowie Yawning Man.

Ostatnim przejawem aktywności Desert Sessions były jego dwa jedyne występy na żywo - w 2004 roku pojawił się w brytyjskiej telewizji oraz na kalifornijskim "Coachella Valley Music and Arts Festival". Od tamtej pory Joshua Homme kilka razy zapowiadał powrót projektu.

Materiał na jedenastą i dwunastą część cyklu zarejestrowany został w większości w ciągu sześciu dni w grudniu 2018 roku, w studiu "Rancho De La Luna". W sesji wzięli udział Joshua Homme, Billy F. Gibbons z ZZ Top, Jake Shears z Scissor Sisters, Mike Kerr z Royal Blood, Matt Berry z What We Do in the Shadows i Toast of London, Libby Grace Hackford i Toornst Hulpft, z których wszyscy nagrali w poszczególnych utworach prowadzące partie wokalne, oraz Stella Mozgawa z Warpaint, Carla Azar z Autolux, Les Claypool z Primus i Matt Sweeney.

Lista utworów:

1. Move Together
2. Noses in Roses Forever
3. Far East for the Trees
4. If You Run
5. Crucifire
6. Chic Tweetz
7. Something You Can't See
8. Easier Said Than Done

Komentarze
Dodaj komentarz »