zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 2 lipca 2020

Klipy absolwentów New York Film Academy dla Desert Sessions

30.05.2020 14:40  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Desert Sessions na YouTube i strona WWW New York Film Academy

W efekcie współpracy projektu Desert Sessions z Nowojorską Akademią Filmową, dwaj absolwenci uczelni przygotowali wideoklipy do "Move Together" i "If You Run". Utwory pochodzą z "Vol. 11: Arrivederci Despair", wydanego 25 października 2019 roku przez Matador Records. Materiał ukazał się razem z "Vol. 12: Tightwads & Nitwits & Critics & Heels", jako jeden album. Za jego dystrybucję w Polsce odpowiada Sonic Records.

Desert Sessions to jeden z projektów muzycznych, które Joshua Homme stworzył w ciągu kilku lat od rozpadu grupy Kyuss. Pierwsza zorganizowana przez niego sesja odbyła się w sierpniu 1997 roku w należącym do członków zespołu Earthlings? studiu "Rancho De La Luna" w Joshua Tree, w stanie Kalifornia. Do 2003 roku w nagraniach, wydanych na pięciu albumach z podwójnymi numerami, udział brali, oprócz gitarzysty i gospodarzy, m.in. Ben Shepherd, Josh Freeze, PJ Harvey, Twiggy Ramirez, członkowie Yawning Man oraz koledzy inicjatora z grup Kyuss, Queens of the Stone Age i Eagles of Death Metal. Ostatnim przejawem aktywności Desert Sessions przed kilkunastoletnią przerwą były jego dwa jedyne występy na żywo - w 2004 roku pojawił się w brytyjskiej telewizji oraz na kalifornijskim "Coachella Valley Music and Arts Festival". Od tamtej pory Joshua Homme kilka razy zapowiadał powrót projektu.

Materiał na jedenastą i dwunastą część cyklu zarejestrowany został w większości w ciągu sześciu dni w grudniu 2018 roku, w studiu "Rancho De La Luna". W sesji wzięli udział Joshua Homme, Billy F. Gibbons z ZZ Top, Jake Shears z Scissor Sisters, Mike Kerr z Royal Blood, Matt Berry z What We Do in the Shadows i Toast of London, Libby Grace Hackford i Toornst Hulpft, z których wszyscy nagrali w poszczególnych utworach prowadzące partie wokalne, oraz Stella Mozgawa z Warpaint, Carla Azar z Autolux, Les Claypool z Primus i Matt Sweeney.

Lista utworów:

"Vol. 11: Arrivederci Despair"
1. Move Together
2. Noses in Roses, Forever
3. Far East for the Trees
4. If You Run

"Vol. 12: Tightwads & Nitwits & Critics & Heels"
1. Crucifire
2. Chic Tweetz
3. Something You Can't See
4. Easier Said Than Done

Jak podano we wstępie do klipów, "Desert Sessions zawsze kierował się podstawowymi zasadami współpracy i nieograniczoną ekspresją artystyczną.

W celu poszerzenia tego ducha współpracy z kolektywu muzycznego na sztuki wizualne, Desert Sessions - razem z New York Film Academy - przyznał dwóm filmowcom NYFA donacje na stworzenie teledysków do 'Desert Sessions Vols. 11 & 12'".

Wideoklip do "Move Together" zrealizował Jonathan Samukange. Zdjęcia wykonano w Zimbabwe. Utwór zaśpiewał Billy F. Gibbons, wokalnie wsparty m.in. przez Jake'a Shearsa. Instrumenty perkusyjne obsłużyli Carla Azar, Stella Mozgawa i Mike Kerr. Obowiązki basisty wypełnił Les Claypool. Na gitarach zagrali Matt Sweeney i Joshua Homme.

Nowy teledysk do "If You Run" przygotował Gabriele Fabbro. Za inspirację posłużyła reżyserowi prawdziwa historia morderstwa na polu kukurydzy. Obowiązki głównej wokalistki w utworze wzięła na siebie Libby Grace Hackford. Towarzyszyli jej Joshua Homme i Matt Sweeney jako gitarzyści, basista Mike Kerr i perkusistka Carla Azar. W wideoklipie wykorzystano również fragmenty utworu "Chic Tweetz".

Komentarze
Dodaj komentarz »