zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 2 czerwca 2020

Billy Talent wydał singiel "Forgiveness I + II"

2.12.2019 09:05  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Billy Talent na Facebooku

Kanadyjski zespół Billy Talent wydał 27 listopada 2019 roku singiel pt. "Forgiveness I + II". Nie zapowiedziano jeszcze albumu, na który utwór miałby trafić. Grupa jest w trakcie ogłaszania koncertów mających się odbyć w Europie w maju i czerwcu 2020 roku.

W 1993 roku gitarzysta Ian D'Sa z grupy Soluble Fish oraz trzej członkowie zespołu To Each His Own - wokalista Benjamin Kowalewicz, basista Jon Gallant i perkusista Aaron Solowoniuk - utworzyli razem formację Pezz. Jedyny album pod tą nazwą, zatytułowany "Watoosh!", wydali w 1999 roku. Aby uniknąć konfliktu z dłużej działającą, amerykańską grupą Pezz, kanadyjska ekipa przemianowała się na Billy Talent. W 2003, po podpisaniu przez zespół kontraktów z wytwórniami Atlantic Records i Warner Music Canada, ukazał się pierwszy album nowego wcielenia formacji. Długograj, zatytułowany po prostu "Billy Talent", przyniósł grupie międzynarodową sławę.

W styczniu 2016 roku Aaron Solowoniuk ogłosił, że wskutek nasilenia się objawów stwardnienia rozsianego, z którym walczył od wielu lat, nie zagra na piątym albumie Billy Talent. Partie perkusji na wydany pół roku później "Afraid of Heights" - ostatni dotychczasowy długograj zespołu - zarejestrował w zastępstwie Jordan Hastings z Alexisonfire.

Tagi: Billy Talent
Komentarze
Dodaj komentarz »