zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 14 kwietnia 2021

Singiel "We Stand As One" Wishbone Ash

14.01.2020 11:58  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW Wishbone Ash

Opublikowano wideoklip do utworu "We Stand As One" brytyjskiego Wishbone Ash. Teledysk przygotował Dan Coffey. Singiel promuje nowy album rockowej grupy, "Coat of Arms", który ukaże się 28 lutego 2020 roku nakładem SPV/Steamhammer.

Wishbone Ash powstał w 1969 roku w angielskim Torquay z inicjatywy basisty Martina Turnera i perkusisty Steve'a Uptona. Pierwszy skład uzupełnili gitarzyści Andy Powell i Ted Turner, którzy wypracowali charakterystyczne współbrzmienie swoich instrumentów.

Debiutancki album studyjny grupy, zatytułowany po prostu "Wishbone Ash", ukazał się w 1970 roku, a ostatni, "Blue Horizon" - w 2014 roku.

We wrześniu 2019 roku zespół ogłosił podpisanie kontraktu z SPV/Steamhammer. Zgodnie z przedstawionym wówczas planem, singiel "We Stand As One" miał zostać wydany w październiku albo listopadzie, a nowy album - w styczniu 2020 roku. W składzie Wishbone Ash, który nagrał "Coat of Arms", znaleźli się, oprócz gitarzysty i wokalisty Andy'ego Powella, basista Bob Skeat, perkusista Joe Crabtree i przyjęty w 2017 roku gitarzysta Mark Abrahams. Album ukaże się w wersjach na jednej płycie kompaktowej oraz na dwóch płytach winylowych. Instrumentalny utwór "Latitude" znajdzie się tylko na drugim z tych wydań.

Lista utworów:

1. We Stand as One
2. Coat of Arms
3. Empty Man
4. Floreana
5. Drive
6. It's Only You I See
7. Too Cool for AC
8. Back in the Day
9. Deja Vu
10. When the Love Is Shared
11. Personal Halloween
12. Latitude (tylko na wydaniu winylowym)

Do lutego 2020 roku Wishbone Ash koncertować będzie w Niemczech, a także w Holandii i Szwajcarii. Najbliżej Polski wystąpi, razem w Uriah Heep, 21 stycznia w Berlinie i 22 stycznia w Chemnitz.

Tagi: Wishbone Ash
Komentarze
Dodaj komentarz »