zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 23 czerwca 2021

Alcatrazz opublikował teledysk do "Dirty Like the City"

17.07.2020 10:24  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Alcatrazz Official na YouTube

Angielsko-amerykański zespół Alcatrazz zaprezentował teledysk do napisanego przez Steve'a Vaia utworu "Dirty Like the City". Singiel promuje pierwszy od ponad trzech dekad album formacji - "Born Innocent", który ukaże się 31 lipca 2020 roku nakładem Silver Lining Music. Dystrybucją długograja w Polsce zajmie się Warner Music Poland.

Alcatrazz powstał w 1983 roku. Wokalistą od początku niezmiennie pozostaje Anglik Graham Bonnet, wcześniej śpiewający krótko w Rainbow i Michael Schenker Group. W pierwszym okresie działalności Alcatrazz na gitarze basowej i klawiszach grali odpowiednio Gary Shea i Jimmy Waldo - obaj z rozwiązanego zespołu amerykańskiego New England. Perkusistę Clive'a Burra, będącego świeżo po rozstaniu z Iron Maiden, szybko zastąpił Jan Uvena, wcześniej współpracujący m.in. z Iron Butterfly i Alice'em Cooperem. Na każdym z trzech, wydanych do rozwiązania grupy w 1987 roku, albumów zagrał inny gitarzysta - kolejno byli to: Yngwie Malmsteen ze Steeler, Steve Vai z zespołu Franka Zappy oraz Danny Johnson.

Od 2006 do 2014 roku wokalista, z nowymi instrumentalistami, występował na żywo jako Alcatrazz featuring Graham Bonnet.

Do ponownej współpracy założycieli grupy doszło w 2017 roku. Zespół reaktywował się na kilka koncertów. W składzie znaleźli się: Graham Bonnet, Jimmy Waldo i Gary Shea, a także gitarzysta Conrado Pesinato i perkusista Mark Benquechea.

Na początku 2019 roku Alcatrazz wznowił działalność, z zamiarem nagrania czwartego albumu studyjnego. W skład weszli Graham Bonnet, Jimmy Waldo, Mark Benquechea, gitarzysta Joe Stump i basistka Beth-Ami Heavenstone. Ostatnią z nich rok później zastąpił powracający Gary Shea.

W charakterze gości, jako współkompozytorzy i gitarzyści w tworzeniu materiału na "Born Innocent" udział wzięli: Chris Impellitteri w utworze tytułowym, Bob Kulick w "I Am the King", Nozomu Wakai w "Finn McCool", D. Kendall Jones w "We Still Remember" oraz Dario Mollo w "Something That I Am Missing" i "Warth Lane". Ponadto Jeff Waters z Annihilatora wykonał jedną z solówek w "Paper Flags", a Steve Vai napisał "Dirty Like the City". Don Van Stavern z grupy Riot V zagrał na gitarze basowej w "Born Innocent", "Polar Bear", "Finn McCool", "London 1666", "Dirty Like the City" i "Paper Flags". Produkcją albumu zajęli się Giles Lavery i Jimmy Waldo. Za miksy i mastering odpowiada Andy Haller.

Lista utworów:

1. Born Innocent
2. Polar Bear
3. Finn McCool
4. We Still Remember
5. London 1666
6. Dirty Like the City
7. I Am the King
8. Something That I Am Missing
9. Paper Flags
10. The Wound Is Open
11. Body Beautiful
12. Warth Lane
13. For Tony

Graham Bonnet wypowiedział się na temat trzeciego singla promującego materiał: "Steve Vai przysłał nam około sześćdziesięciu piosenek. Spośród nich, dla mnie, od razu wyróżnił się 'Dirty Like the City' i po dokładnym przesłuchaniu po prostu wiedziałem, że musi trafić na album".

Poprzednimi singlami z "Born Innocent" były "Polar Bear" i "London 1666". Premiera długograja pierwotnie zapowiadana była na 26 czerwca 2020 roku.

Tagi: Alcatrazz
Komentarze
Dodaj komentarz »