zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 19 czerwca 2021

Alcatrazz prezentuje singiel "Turn of the Wheel"

10.06.2021 13:40  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Alcatrazz na Facebooku

Zespół Alcatrazz, który jesienią 2020 roku rozstał się z wokalistą Grahamem Bonnetem, opublikował klip do "Turn of the Wheel". Pierwszy singiel formacji z Doogiem White'em w składzie ukazał się za pośrednictwem Silver Lining Music. Premiera nowego albumu zespołu zapowiadana jest na jesień 2021 roku. Przedsprzedaż ma zostać uruchomiona 23 lipca.

Alcatrazz powstał w 1983 roku. Wokalistą od początku niezmiennie pozostawał Anglik Graham Bonnet, wcześniej śpiewający krótko w Rainbow i Michael Schenker Group. W pierwszym okresie działalności Alcatrazz na gitarze basowej i klawiszach grali w grupie odpowiednio Gary Shea i Jimmy Waldo - obaj z rozwiązanego amerykańskiego zespołu New England. Do rozpadu formacji w 1987 roku, muzycy nagrali i wydali wspólnie trzy albumy studyjne. Przez skład przewinęli się w tym okresie również m.in. gitarzyści Yngwie Malmsteen i Steve Vai.

Od 2006 do 2014 roku wokalista, z nowymi instrumentalistami, występował na żywo jako Alcatrazz featuring Graham Bonnet.

Do ponownej współpracy założycieli grupy doszło w 2017 roku. Zespół reaktywował się na kilka koncertów. W składzie znaleźli się: Graham Bonnet, Jimmy Waldo i Gary Shea, a także gitarzysta Conrado Pesinato i perkusista Mark Benquechea.

Na początku 2019 roku Alcatrazz wznowił działalność. W skład weszli Graham Bonnet, Jimmy Waldo, Mark Benquechea, gitarzysta Joe Stump i basistka Beth-Ami Heavenstone. Ostatnią z nich rok później zastąpił powracający Gary Shea. 31 lipca 2020 roku ukazał się pierwszy od ponad trzech dekad album Alcatrazz, zatytułowany "Born Innocent".

W okresie, gdy z powodu pandemii COVID-19 formacja nie mogła koncertować, pogorszyły się stosunki między Grahamem Bonnetem a resztą zespołu i menedżerem Gilesem Laverym. Konflikt wyszedł na jaw w połowie listopada 2020 roku. Na początku grudnia Jimmy Waldo, Joe Stump, Gary Shea i Mark Benquechea, jako Alcatrazz, ogłosili, że na najbliższych koncertach jako wokalista z czterema instrumentalistami występować będzie Doogie White, znany m.in. ze współpracy z Michaelem Schenkerem, Ritchiem Blackmore'em i Yngwie Malmsteenem. Graham Bonnet w odpowiedzi poinformował, że zamierza grać z własnym, nowym składem Alcatrazz, w efekcie czego mają działać dwa zespoły o tej nazwie. W czerwcu 2021 roku ogłosił, że jako gitarzysta do jego grupy dołączył Jeff Loomis z Arch Enemy.

Na jesień 2021 roku zapowiedziany został pierwszy album formacji z Doogiem White'em w składzie. Muzycy podali tytuły części utworów: "Guardian Angel", "Nightwatch", "Sword of Deliverance", "Target" i "Dark Day for My Soul". Pierwszym singlem promującym materiał jest "Turn of the Wheel". W kilku utworach z albumu na perkusji zagrał Nigel Glockler z zespołu Saxon.

Tagi: Alcatrazz
Komentarze
Dodaj komentarz »