zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 25 lutego 2021

Darzamat przypomniał o nadchodzącym albumie

23.08.2020 20:52  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Darzamat na Facebooku

W opublikowanym przez Darzamat oświadczeniu, wokalistka Nera poinformowała, że nowy, pierwszy od 2009 roku album grupy jest już gotowy. Przed jego premierą - której dokładna data wciąż nie jest znana - zaprezentowane ma zostać kilka wideoklipów.

Darzamat, Warszawa 28.02.2010, fot. Dariusz "Lazarroni" Łasak
Darzamat, Warszawa 28.02.2010, fot. Dariusz "Lazarroni" Łasak

Darzamat powstał w 1995 roku w Katowicach. Jako jedyny wszystkie zmiany składu przetrwał wokalista Flauros. Ostatnim wydanym dziełem grupy jest jej piąty album studyjny - "Solfernus' Path", z 2009 roku. W kolejnych latach Flauros i Nera skupili się na innych projektach.

W listopadzie 2017 roku Darzamat poinformował o pracach nad nowym materiałem. Na przełomie 2018 i 2019 roku w Londynie rozpoczęły się miksy albumu "The Burning Kingdom". Grupa podała tytuły jedenastu kompozycji.

Lista utworów:

1. The Sleeping Prophet
2. Running in the Dark
3. A Philosopher at the End of the Universe
4. Clouds, Clouds, Darkening All
5. Thoughts to Weigh on a Farewell Day
6. The Great Blaze
7. Woman in Black
8. The Tearful Game
9. Night Wanderer
10. Homo Lunaticus
11. Kaleidoscope of Retreat

W lipcu 2019 roku opublikowany został animowany zwiastun długograja, z fragmentem utworu "A Philosopher at the End of the Universe".

Nowe dzieło Darzamat ma być koncept albumem, kontynuacją "Solfernus' Path". Teksty napisali Flauros i Jesion Kowal. Ponadto z zespołem współpracowali m.in. perkusista Łukasz "Icanraz" Sarnacki z grupy Corruption, Jarek Toifl, Jarosław Baran oraz Mauser - znany najlepiej jako dawny członek formacji Dies Irae, Vader, Unsun i Christ Agony. Nagrania mają nie zawierać partii klawiszy.

W najnowszym oświadczeniu Nera powiedziała: "Przynoszę dobre wieści. Zespół działa, a album jest gotowy - nareszcie. Zanim album zostanie wydany, chcemy uraczyć was naprawdę niezłymi wideoklipami. (...) Mamy nadzieję, że spotkamy się niebawem gdzieś na żywo, żeby podzielić się z wami naszą muzyką. Bardzo za tym tęsknimy i tęsknimy za wami".

Premierę albumu zapowiedziano na jesień 2020 roku.

W składzie Darzamat znajdują się obecnie wokaliści Agnieszka "Nera" Górecka i Rafał "Flauros" Góral, gitarzysta Krzysztof "Chris" Michalak i basista Marek "Markus" Tkocz.

Tagi: Darzamat
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Darzamat przypomniał o nadchodzącym albumie
Christophoros
Christophoros (wyślij pw), 2020-08-24 08:15:06 | odpowiedz | zgłoś
Trochę im to zajęło, ale fajnie, że nadal istnieją i wreszcie będzie nowy materiał.