zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 30 listopada 2021

Tytułowy utwór z nowego albumu Darzamat

4.09.2020 11:47  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Darzamat na Facebooku

Jako pierwszy singiel promujący nadchodzący album studyjny, Darzamat opublikował utwór tytułowy, wraz z nakręconym do niego przez zespół produkcji filmowej Rumburak teledyskiem. "A Philosopher at the End of the Universe" ma się ukazać 27 października 2020 roku.

Darzamat powstał w 1995 roku w Katowicach. Z jego członków, jako jedyny wszystkie zmiany składu przetrwał wokalista Flauros. Ostatnim wydanym dziełem grupy jest jej piąty album studyjny - "Solfernus' Path", z 2009 roku. W kolejnych latach Flauros i Nera skupili się na innych projektach.

W listopadzie 2017 roku Darzamat poinformował o pracach nad nowym materiałem. W studiu członków zespołu wspomagali m.in. perkusista Łukasz "Icanraz" Sarnacki z grupy Corruption oraz realizator dźwięku Jarek Toifl. Darzamat przedstawił listę jedenastu kompozycji nagranych z myślą o albumie roboczo zatytułowanym "The Burning Kingdom". W lipcu 2019 roku formacja opublikowała animowany zwiastun długograja, po czym przez ponad rok nie przekazywała oficjalnie dalszych informacji na temat materiału.

Nowe dzieło Darzamat ma być koncept albumem, kontynuacją "Solfernus' Path". Teksty napisali Flauros i Jesion Kowal. Preprodukcją zajął się, w Londynie, Maurycy "Mauser" Stefanowicz, znany najlepiej jako dawny członek formacji Dies Irae, Vader, Unsun i Christ Agony. Za produkcję odpowiedzialny jest zespół, razem z Jarosławem Baranem, który wykonał też miksy. W odróżnieniu od starszych nagrań Darzamat, nowe nie zawierają partii klawiszy.

Lista utworów:

1. Reminiscence
2. A Philosopher at the End of the Universe
3. Running in the Dark
4. Thoughts to Weigh on Farewell Day
5. The Tearful Game
6. The Sleeping Prophet
7. Clouds, Clouds, Darkening All
8. The Great Blaze
9. The Kaleidoscope of Retreat

Na potrzeby promocji zespół przygotował sześć wideoklipów, w tym dwa z tekstami i jeden animowany teledysk. Przed premierą albumu mają się ukazać jeszcze dwa single.

W składzie Darzamat znajdują się obecnie wokaliści Agnieszka "Nera" Górecka i Rafał "Flauros" Góral, gitarzysta Krzysztof "Chris" Michalak i basista Marek "Markus" Tkocz.

Tagi: Darzamat
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Tytułowy utwór z nowego albumu Darzamat
Spike (gość, IP: 83.24.98.*), 2020-09-07 15:49:49 | odpowiedz | zgłoś
Hm. Legend?
;)
re: Tytułowy utwór z nowego albumu Darzamat
MikiCox (gość, IP: 94.246.170.*), 2020-09-06 20:45:27 | odpowiedz | zgłoś
Zajebiście dzięki. Nie słuchem Darzamat i właśnie robię risercz. Zajebisty band!