zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 5 października 2022

Darzamat opublikował teledysk do "The Sleeping Prophet"

19.01.2021 16:22  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Darzamat na Facebooku

Grupa Darzamat opublikowała teledysk do "The Sleeping Prophet". Klip przygotował Stanisław Nolywajka. Album "A Philosopher at the End of the Universe", z którego pochodzi utwór, ukazał się 27 października 2020 roku w formie cyfrowej i 18 listopada - na nośnikach fizycznych, nakładem firmy Szataniec.

Darzamat powstał w 1995 roku w Katowicach. Z jego członków, jako jedyny wszystkie zmiany składu przetrwał wokalista Flauros. W 2009 roku grupa wydała swój piąty album studyjny - "Solfernus' Path". W kolejnych latach Flauros i wokalistka Nera skupili się na innych projektach.

W listopadzie 2017 roku Darzamat poinformował o pracach nad nowym materiałem. Zespół przedstawił listę jedenastu kompozycji nagranych z myślą o albumie roboczo zatytułowanym "The Burning Kingdom". W lipcu 2019 roku formacja opublikowała animowany zwiastun długograja, po czym przez ponad rok nie przekazywała oficjalnie dalszych informacji na temat materiału.

Nowe dzieło Darzamat, przemianowane na "A Philosopher at the End of the Universe", jest koncept albumem, kontynuacją "Solfernus' Path". Teksty napisali Flauros i Jesion Kowal. Nagrań dokonano w różnych studiach. Jako perkusiści sesyjni wzięli w nich udział Łukasz "Icanraz" Sarnacki z Corruption i Kamil Bagiński z Vane. Preprodukcją zajął się, w Londynie, Maurycy "Mauser" Stefanowicz, znany najlepiej jako dawny członek formacji Dies Irae, Vader, Unsun i Christ Agony. Przy rejestracji wokali pomógł realizator dźwięku Jarek Toifl. Za produkcję odpowiedzialny jest zespół, razem z Jarosławem Baranem, który wykonał też miksy. W odróżnieniu od starszych nagrań Darzamat, nowe nie zawierają partii klawiszy.

Lista utworów:

1. Reminiscence
2. A Philosopher at the End of the Universe
3. Running in the Dark
4. Thoughts to Weigh on Farewell Day
5. The Tearful Game
6. The Sleeping Prophet
7. Clouds, Clouds, Darkening All
8. The Great Blaze
9. The Kaleidoscope of Retreat

Płyty kompaktowe z "A Philosopher at the End of the Universe" dostępne są w digibooku, z 20-stronicową książeczką. W limitowanych nakładach, po 100 sztuk, album ukazał się na winylowych krążkach w kolorze czarnym, czerwono-pomarańczowym i złotym, z 8-stronicową książeczką. Do sprzedaży trafiło też 60 zestawów zawierających: płytę kompaktową w digibooku, złoty winyl, koszulkę, naszywki, kostki gitarowe, pocztówkę i komin. Wcześniej Darzamat zapowiadał też wydanie na kasetach magnetofonowych.

Na potrzeby promocji albumu zespół przygotował sześć wideoklipów, w tym dwa z tekstami i jeden animowany. Dotychczas opublikowano "A Philosopher at the End of the Universe" w dwóch wersjach, "The Great Blaze" oraz "The Kaleidoscope of Retreat".

W składzie Darzamat znajdują się obecnie wokaliści Agnieszka "Nera" Górecka i Rafał "Flauros" Góral, gitarzysta Krzysztof "Chris" Michalak i basista Marek "Markus" Tkocz. Jako perkusista koncertowy z grupą współpracuje Jacek Gut.

Darzamat, Warszawa 28.02.2010, fot. Dariusz "Lazarroni" Łasak
Darzamat, Warszawa 28.02.2010, fot. Dariusz "Lazarroni" Łasak

Za pośrednictwem firmy Szataniec, 15 grudnia 2020 roku ukazała się reedycja albumu "Transkarpatia" z 2005 roku na płytach kompaktowych. Grupa ma też w planach jego pierwsze wydanie winylowe.

Tagi: Darzamat
Komentarze
Dodaj komentarz »