zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 8 grudnia 2022

Darzamat prezentuje "The Great Blaze"

20.10.2020 10:09  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Darzamat na Facebooku

Powracający Darzamat zaprezentował drugi singiel promujący nowy album grupy. Materiały filmowe wykorzystane w klipie do "The Great Blaze" powstały przy okazji sesji zdjęciowych w ruinach zamku Pilcza i cementowni w Grodźcu. "A Philosopher at the End of the Universe" ukaże się 27 października 2020 w formie cyfrowej i 18 listopada na nośnikach fizycznych - ruszyła już przedsprzedaż materiału. Wydaniem zajmuje się firma Szataniec, która 15 grudnia wypuści też reedycję albumu "Transkarpatia".

Darzamat powstał w 1995 roku w Katowicach. Z jego członków, jako jedyny wszystkie zmiany składu przetrwał wokalista Flauros. Ostatnim wydanym dziełem grupy jest jej piąty album studyjny - "Solfernus' Path", z 2009 roku. W kolejnych latach Flauros i Nera skupili się na innych projektach.

W listopadzie 2017 roku Darzamat poinformował o pracach nad nowym materiałem. Zespół przedstawił listę jedenastu kompozycji nagranych z myślą o albumie roboczo zatytułowanym "The Burning Kingdom". W lipcu 2019 roku formacja opublikowała animowany zwiastun długograja, po czym przez ponad rok nie przekazywała oficjalnie dalszych informacji na temat materiału.

Nowe dzieło Darzamat, przemianowane na "A Philosopher at the End of the Universe", ma być koncept albumem, kontynuacją "Solfernus' Path". Teksty napisali Flauros i Jesion Kowal. Nagrań dokonano w różnych studiach. Jako perkusiści sesyjni wzięli w nich udział Łukasz "Icanraz" Sarnacki z Corruption i Kamil Bagiński z Vane. Preprodukcją zajął się, w Londynie, Maurycy "Mauser" Stefanowicz, znany najlepiej jako dawny członek formacji Dies Irae, Vader, Unsun i Christ Agony. Przy rejestracji wokali pomógł realizator dźwięku Jarek Toifl. Za produkcję odpowiedzialny jest zespół, razem z Jarosławem Baranem, który wykonał też miksy. W odróżnieniu od starszych nagrań Darzamat, nowe nie zawierają partii klawiszy.

Lista utworów:

1. Reminiscence
2. A Philosopher at the End of the Universe
3. Running in the Dark
4. Thoughts to Weigh on Farewell Day
5. The Tearful Game
6. The Sleeping Prophet
7. Clouds, Clouds, Darkening All
8. The Great Blaze
9. The Kaleidoscope of Retreat

Płyty kompaktowe z "A Philosopher at the End of the Universe" dostępne są w digibooku, z 20-stronicową książeczką. W limitowanych nakładach, po 100 sztuk, album ukaże się na winylowych krążkach w kolorze czarnym, czerwono-pomarańczowym i złotym, z 8-stronicową książeczką. Do sprzedaży trafiło też 60 zestawów zawierających: płytę kompaktową w digibooku, złoty winyl, koszulkę, naszywki, kostki gitarowe, pocztówkę i komin. Album dostępny będzie również w wersji cyfrowej. Wcześniej Darzamat zapowiadał też wydanie na kasetach magnetofonowych.

Na potrzeby promocji zespół przygotował sześć wideoklipów, w tym dwa z tekstami i jeden animowany. Jako pierwszy singiel ukazał się utwór tytułowy, wraz z nakręconym do niego teledyskiem. Zaprezentowane mają zostać jeszcze klipy m.in. do "The Sleeping Prophet" i "The Kaleidoscope of Retreat".

W składzie Darzamat znajdują się obecnie wokaliści Agnieszka "Nera" Górecka i Rafał "Flauros" Góral, gitarzysta Krzysztof "Chris" Michalak i basista Marek "Markus" Tkocz. Na koncertach grupę wspiera perkusista Jacek Gut.

W planach zespół ma również reedycję albumu "Transkarpatia" z 2005 roku, w tym jego pierwsze wydanie na płytach winylowych. Materiał ma się ukazać 15 grudnia 2020 roku.

Tagi: Darzamat
Komentarze
Dodaj komentarz »