zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 3 października 2022

Animowany klip z tekstem do "A Philosopher..." Darzamat

17.11.2020 08:43  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Darzamat na Facebooku

Zespół Darzamat opublikował przygotowany przez studio N.Station animowany wideoklip z tekstem do tytułowego utworu ze swojego nowego albumu. "A Philosopher at the End of the Universe" ukazał się 27 października 2020 w formie cyfrowej. Premiera wydań na nośnikach fizycznych nastąpi 18 listopada - firma Szataniec uruchomiła już przedsprzedaż materiału.

Darzamat powstał w 1995 roku w Katowicach. Z jego członków, jako jedyny wszystkie zmiany składu przetrwał wokalista Flauros. W 2009 roku grupa wydała swój piąty album studyjny - "Solfernus' Path". W kolejnych latach Flauros i wokalistka Nera skupili się na innych projektach.

W listopadzie 2017 roku Darzamat poinformował o pracach nad nowym materiałem. Zespół przedstawił listę jedenastu kompozycji nagranych z myślą o albumie roboczo zatytułowanym "The Burning Kingdom". W lipcu 2019 roku formacja opublikowała animowany zwiastun długograja, po czym przez ponad rok nie przekazywała oficjalnie dalszych informacji na temat materiału.

Nowe dzieło Darzamat, przemianowane na "A Philosopher at the End of the Universe", jest koncept albumem, kontynuacją "Solfernus' Path". Teksty napisali Flauros i Jesion Kowal. Nagrań dokonano w różnych studiach. Jako perkusiści sesyjni wzięli w nich udział Łukasz "Icanraz" Sarnacki z Corruption i Kamil Bagiński z Vane. Preprodukcją zajął się, w Londynie, Maurycy "Mauser" Stefanowicz, znany najlepiej jako dawny członek formacji Dies Irae, Vader, Unsun i Christ Agony. Przy rejestracji wokali pomógł realizator dźwięku Jarek Toifl. Za produkcję odpowiedzialny jest zespół, razem z Jarosławem Baranem, który wykonał też miksy. W odróżnieniu od starszych nagrań Darzamat, nowe nie zawierają partii klawiszy.

Lista utworów:

1. Reminiscence
2. A Philosopher at the End of the Universe
3. Running in the Dark
4. Thoughts to Weigh on Farewell Day
5. The Tearful Game
6. The Sleeping Prophet
7. Clouds, Clouds, Darkening All
8. The Great Blaze
9. The Kaleidoscope of Retreat

Płyty kompaktowe z "A Philosopher at the End of the Universe" dostępne są w digibooku, z 20-stronicową książeczką. W limitowanych nakładach, po 100 sztuk, album ukaże się na winylowych krążkach w kolorze czarnym, czerwono-pomarańczowym i złotym, z 8-stronicową książeczką. Do sprzedaży trafiło też 60 zestawów zawierających: płytę kompaktową w digibooku, złoty winyl, koszulkę, naszywki, kostki gitarowe, pocztówkę i komin. Album udostępniono już w wersji cyfrowej. Wcześniej Darzamat zapowiadał też wydanie na kasetach magnetofonowych.

Na potrzeby promocji zespół przygotował sześć wideoklipów, w tym dwa z tekstami i jeden animowany. Dotychczas opublikowano "A Philosopher at the End of the Universe" w dwóch wersjach oraz "The Great Blaze". Zaprezentowane mają zostać jeszcze klipy m.in. do "The Sleeping Prophet" i "The Kaleidoscope of Retreat".

Darzamat, Warszawa 28.02.2010, fot. Dariusz "Lazarroni" Łasak
Darzamat, Warszawa 28.02.2010, fot. Dariusz "Lazarroni" Łasak

W składzie Darzamat znajdują się obecnie wokaliści Agnieszka "Nera" Górecka i Rafał "Flauros" Góral, gitarzysta Krzysztof "Chris" Michalak i basista Marek "Markus" Tkocz. Na koncertach grupę wspiera perkusista Jacek Gut.

W planach zespół ma również reedycję albumu "Transkarpatia" z 2005 roku, w tym jego pierwsze wydanie na płytach winylowych. Materiał ma się ukazać 15 grudnia 2020 roku za pośrednictwem firmy Szataniec.

Tagi: Darzamat
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Animowany klip z tekstem do "A Philosopher..." Darzamat
Spike (gość, IP: 79.184.89.*), 2020-11-18 16:50:39 | odpowiedz | zgłoś
Hm. Poprzednie video jakby lepsze...?
re: Animowany klip z tekstem do "A Philosopher..." Darzamat
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2020-11-18 22:52:38 | odpowiedz | zgłoś
Ściśle rzecz biorąc, to chyba właśnie to jest poprzednie - minutowy kawałek, bez dorysowanego tekstu, pokazali już w lipcu zeszłego roku.