zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 11 kwietnia 2021

Szczegóły szóstego albumu studyjnego Darzamat

26.08.2020 10:34  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Darzamat na Facebooku

Zespół Darzamat opublikował okładkę i listę utworów swojego nowego, pierwszego od 2009 roku, studyjnego albumu. "A Philosopher at the End of the Universe" ma się ukazać jesienią 2020 roku.

Darzamat powstał w 1995 roku w Katowicach. Z jego członków, jako jedyny wszystkie zmiany składu przetrwał wokalista Flauros. Ostatnim wydanym dziełem grupy jest jej piąty album studyjny - "Solfernus' Path", z 2009 roku. W kolejnych latach Flauros i Nera skupili się na innych projektach.

W listopadzie 2017 roku Darzamat poinformował o pracach nad nowym materiałem. W studiu członków zespołu wspomagali m.in. perkusista Łukasz "Icanraz" Sarnacki z grupy Corruption oraz realizator dźwięku Jarek Toifl. Grupa przedstawiła listę jedenastu kompozycji nagranych z myślą o albumie roboczo zatytułowanym "The Burning Kingdom". W lipcu 2019 roku formacja opublikowała animowany zwiastun długograja, po czym przez ponad rok nie przekazywała oficjalnie dalszych informacji na temat materiału.

Nowe dzieło Darzamat ma być koncept albumem, kontynuacją "Solfernus' Path". Teksty napisali Flauros i Jesion Kowal. Preprodukcją zajął się Maurycy "Mauser" Stefanowicz, znany najlepiej jako dawny członek formacji Dies Irae, Vader, Unsun i Christ Agony. Za produkcję i miksy odpowiada Jarosław Baran. W odróżnieniu od starszych nagrań zespołu, nowe nie zawierają partii klawiszy.

Lista utworów:

1. Reminiscence
2. A Philosopher at the End of the Universe
3. Running in the Dark
4. Thoughts to Weigh on Farewell Day
5. The Tearful Game
6. The Sleeping Prophet
7. Clouds, Clouds, Darkening All
8. The Great Blaze
9. The Kaleidoscope of Retreat

W składzie Darzamat znajdują się obecnie wokaliści Agnieszka "Nera" Górecka i Rafał "Flauros" Góral, gitarzysta Krzysztof "Chris" Michalak i basista Marek "Markus" Tkocz.

Tagi: Darzamat
Komentarze
Dodaj komentarz »