zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 24 października 2020

St. Omer nagrywa drugi album

20.09.2020 14:39  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil St. Omer na Facebooku

Założony przez Darka "Parę" Paraszczuka i członków Dziarwy, krakowski zespół St. Omer pokazał okładkę "Higieny umysłu". Nagrywająca właśnie swój drugi album grupa wystąpi 26 września 2020 roku w Poznaniu.

Wokalista i basista Darek "Para" Paraszczuk, lider zespołu Para Wino, poznał gitarzystę Pawła "Hofmanna" Ciepałę i perkusistę Krzyśka "Noska" Ossowskiego z Dziarwy 9 lutego 2019 roku w Częstochowie, przy okazji wspólnego koncertu obu formacji. Tydzień później trzej punkowi muzycy postanowili stworzyć nową grupę. Nazwę wzięli od francuskiego miasta Saint-Omer, w którym Para siedział w więzieniu. Podczas czterech prób, od marca do czerwca, z pomocą tymczasowego saksofonisty pod koniec, opracowali materiał na debiutancki album. W lipcu odbyła się sesja, w trakcie której tercet zarejestrował partie wokalu, gitary, basu i perkusji. Jako ostatni dołączył do krakowskiej grupy i wszedł do studia ściągnięty przez Parę Dominik "Domino" Gałązka, wcześniej grający na saksofonie tenorowym m.in. w Kryzysie. Album, zatytułowany po prostu "St. Omer", ukazał się nakładem wytwórni MTJ, z którą zespół związał się na początku października 2019 roku.

W lipcu 2020 roku grupa poinformowała, że przygotowuje nowy materiał. Sesja nagraniowa rozpoczęła się w drugiej połowie września. Wydawcą nowego albumu St. Omer ma być MTJ.

W Poznaniu, oprócz St. Omer, wystąpią Nauka o Gównie i Szumni.

26.09 - Poznań, "U Bazyla"
Start: 20:00
Bilety: 35 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »