zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 30 lipca 2021

Velesar zbiera na drugi album

24.09.2020 12:16  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Velesara na Facebooku i strona zbiórki na OdpalProjekt.pl

Na potrzeby nagrania i wydania swojego drugiego albumu, folkmetalowa formacja Velesar uruchomiła akcję crowdfundingową na serwisie OdpalProjekt. Zbiórka potrwa do końca 2020 roku. Tymczasem zespół zamierza wystąpić w Warszawie, Chorzowie, Skarżysku-Kamiennej, Wrocławiu i Poznaniu.

Wokalista i gitarzysta Marcin "Velesar" Wieczorek od początku wieku udzielał się kolejno w metalowym Goddess of Sin, folkmetalowym Radogost i thrashmetalowym River of Time. Od lipca 2018 roku muzyk przebywał z przerwami w studiu w celu zarejestrowania materiału na "Dziwadła" - album swojego nowego, folkmetalowego projektu, nazwanego po prostu Velesar. Wśród gości, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w nagraniach, znaleźli się m.in. gitarzysta Dawid Holona, perkusista Łukasz Obiegły, Marcin "Froncek" Frąckowiak jako perkusista i gitarzysta, basista Adam Kłosek, grająca na kemanczach wokalistka Dziewanna, skrzypaczki Jagoda Połednik i Iga Suchara, z których druga również śpiewa, oraz flecistki Katarzyna Babilas i Zuzanna Bornikowska. Sam Marcin Wieczorek, odpowiedzialny za aranżacje, muzykę i tekst, wziął na siebie obowiązki wokalisty. "Dziwadła" ukazały się 6 lipca 2019 roku.

W drugiej połowie września 2020 roku formacja ogłosiła, że przygotowuje się do nagrania drugiego albumu. "Materiał jest gotowy, wiele pomysłów czeka na realizację. Problem niestety leży po stronie finansowej. Pierwszy album udało nam się nagrać i wydać od początku do końca sumptem własnym. Tym razem jednak nie będzie tak łatwo, zwłaszcza w obecnej covidowej rzeczywistości. Dlatego po długim namyśle i przeanalizowaniu wielu 'za' i 'przeciw' postanowiliśmy zaufać sile Internetu (i ulec usilnym namowom pewnej Wiedźmy) i zdecydowaliśmy się poprosić Was o pomoc".

"(...) Na portalu crowdfundingowym OdpalProjekt ruszyła zbiórka, do której każdy z Was może dorzucić kilka groszy. Celem nadrzędnym jest oczywiście nagranie drugiego albumu Velesara. Każda złotówka jest dla nas cenna! Rzecz jasna, na Darczyńców czekają nagrody, w tym gadżety związane z Velesarem i oczywiście sam nowy album! Z góry dziękujemy wszystkim, którzy zdecydują się nas wesprzeć (później też nie zabraknie podziękowań)".

Do końca roku Velesar chce zebrać 15 tysięcy złotych. Kwota ta ma zostać przeznaczona na pokrycie kosztów realizacji nagrań, miksów, masteringu, wydania albumu i jego promocji, a ewentualna nadwyżka - na przygotowanie teledysku.

Obecnie w składzie zespołu znajdują się: wokalista Marcin "Velesar" Wieczorek, gitarzyści Dawid Holona i Piotr "Ave" Pobłocki, skrzypaczki Iga Suchara i Ewa Kozieł, flecistka Katarzyna Babilas, basista Michał Pruszowski i perkusista Łukasz Obiegły.

Trasa Velesara, która miała się odbyć wiosną 2020 roku, z powodu pandemii COVID-19 została przełożona. Aktualnie formacja ma zaplanowane w Polsce pięć jesiennych koncertów.

25.09 - Warszawa, "Voodoo" (+ Merkfolk, Wolfarian)
Wejście: 19:00
Start: 20:00
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncertu)

26.09 - Chorzów, "Leśniczówka" (+ Runika, Forbidden Omen)
Wejście: 19:00
Start: 20:00
Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu)

24.10 - Skarżysko-Kamienna, "Semafor" (+ Runika, Morhana)
Wejście: 19:00
Start: 20:00
Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu)

13.11 - Wrocław, "Liverpool" (+ Morhana, Djavena)
Wejście: 20:00
Start: 20:30
Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncertu)

14.11 - Poznań, "Pod Minogą" (+ Morhana, Diaboł Boruta)
Wejście: 18:30
Start: 19:00
Bilety: 35 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »