zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 30 września 2022

Wideoklip do "Bottom of a Bottle" Butcher Babies

20.11.2020 10:05  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Butcher Babies na Facebooku i Altpress.com

Formacja Butcher Babies pokazała zmontowany przez Heidi Shepherd teledysk do utworu "Bottom of a Bottle" - pierwszego singla promującego czwarty album zespołu. Zawierającym archiwalne materiały klipem grupa świętuje pierwszą dekadę swojego istnienia. Data premiery ani tytuł nowego długograja nie zostały jeszcze ujawnione.

Metalowy Butcher Babies powstał w 2009 roku w Los Angeles z inicjatywy dwóch wokalistek: Heidi Shepherd i Carli Harvey. Dołączyli do nich: gitarzysta Henry Flury, basista Jason Klein i perkusista Chris Warner. Na trzecim albumie grupy - "Lilith" z 2017 roku - bębnił już Chase Brickenden.

Pod koniec maja 2019 roku zespół poinformował, że przez minione kilka tygodni nagrał prawie cały materiał na swój czwarty długograj. Również wtedy zarejestrowany został "Bottom of a Bottle". W sierpniu 2019 roku z formacji odszedł Jason Klein. W styczniu 2020 roku grupa ogłosiła, że jego następcą został Ricky Bonazza, a także ujawniła współpracę z Andym Jamesem jako drugim gitarzystą.

Przy nowym materiale z Butcher Babies współpracował Matt Good, który zajął się produkcją, miksami i masteringiem. Solówkę gitarową do "Bottom of a Bottle" wykonał Andy James. Oprócz utworu tytułowego, na wydanym na płytach kompaktowych singlu znalazły się "Jesus Needs More Babies for His War Machine" w wersji koncertowej z udziałem Charliego Benante oraz cztery ukryte ścieżki.

Komentarze
Dodaj komentarz »