zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 6 maja 2021

Steve Hackett wydaje album akustyczny

22.11.2020 09:17  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW Steve'a Hacketta

Opublikowano wideoklip do "Andalusian Heart" Steve'a Hacketta. Kompozycja pochodzi z kolejnego w karierze gitarzysty albumu akustycznego. "Under a Mediterranean Sky" ukaże się 22 stycznia 2021 roku nakładem Inside Out Music, na płytach kompaktowych i winylowych, a także w wersji cyfrowej. Na stronie internetowej gitarzysty uruchomiona została przedsprzedaż egzemplarzy albumu z autografami. Przypominamy, że występy muzyka w Polsce zostały przełożone na połowę marca 2022 roku.

Steve Hackett zyskał sławę jako gitarzysta angielskiego Genesis, którego członkiem był w latach 1971-1977. Jego pierwszy album solowy - "Voyage of the Acolyte" - ukazał się w 1975 roku, a do najnowszych należą studyjny "At the Edge of Light" ze stycznia 2019 roku i koncertowy "Selling England by the Pound & Spectral Mornings: Live at Hammersmith" z września 2020 roku. W lipcu 2020 roku nakładem Wymer Publishing ukazała się autobiografia muzyka, zatytułowana "A Genesis in My Bed".

Inspiracją do stworzenia "Under a Mediterranean Sky" były dla Steve'a i Jo Hackettów odbyte podróże po rejonie Morza Śródziemnego. Małżonkowie napisali instrumentalne utwory we współpracy z Rogerem Kingiem. Oprócz materiału autorskiego wykorzystali sonatę barokowego kompozytora Domenica Scarlattiego - Włocha działającego w XVIII wieku.

Z instrumentów strunowych szarpanych Steve Hackett obsłużył gitary, charango i ud, a Malik Mansurov - tar. Christine Townsend wykonała partie skrzypiec i altówki. Na instrumentach dętych zagrali: Rob Townsend na flecie i saksofonie sopranowym, Franck Avril na oboju, Arsen Petrosyan na duduku i John Hackett na flecie. Roger King zajął się klawiszami, orkiestracją, miksami oraz, razem ze Steve'em Hackettem, produkcją.

Lista utworów:

1. Mdina - The Walled City
2. Adriatic Blue
3. Sirocco
4. Joie de Vivre
5. The Memory of Myth
6. Scarlatti Sonata
7. Casa del Fauno
8. The Dervish and the Djin
9. Lorato
10. Andalusian Heart
11. The Call of the Sea

Steve Hackett ma w ramach progresywnorockowej trasy "Seconds Out + More!" dwa razy zagrać z zespołem w Polsce. Koncerty zaplanowane były na 3 i 4 października 2020 roku w Warszawie i Wrocławiu, jednak wskutek pandemii COVID-19 przełożono je odpowiednio na 17 i 16 marca 2022 roku. Bilety zakupione przed zmianą zachowują ważność na nowe terminy.

Podczas występów Steve Hackett wykonywać ma cały materiał z trwającego półtorej godziny albumu koncertowego Genesis "Seconds Out" z 1977 roku. Wśród dodatkowych utworów znaleźć się ma - z okazji czterdziestolecia wydania "Defector" - "The Steppes" z solowego długograja gitarzysty.

Dla osób, które dokupią pakiet VIP, przed koncertem organizowane jest godzinne spotkanie ze Steve'em Hackettem i jego zespołem. W jego ramach odbędzie się 20-minutowy występ gitarzysty z grupą, złożony z utworów z albumu "Lamb Lies Down on Broadway" Genesis, które nie zostaną powtórzone w wieczornym secie. Skorzystanie z pakietu VIP wymaga nabycia również biletu na koncert.

16.03.2022 - Wrocław, "Narodowe Forum Muzyki"
Bilety (miejsca siedzące): 299 zł, 269 zł (parter), 239 zł (amfiteatr), 209 zł (balkon I), 189 zł (balkon II) i 169 zł (balkon III)
Pakiet VIP: 85 euro (w cenę nie jest wliczony bilet)

17.03.2022 - Warszawa, "Progresja"
Bilety: 199 zł (miejsca stojące)
Pakiet VIP: 85 euro (w cenę nie jest wliczony bilet)

Komentarze
Dodaj komentarz »