zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 24 października 2021

Singiel "Last Dance" Butcher Babies

5.04.2021 12:05  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Butcher Babies na Facebooku

Amerykańska grupa Butcher Babies udostępniła za pośrednictwem Blood Blast Distribution utwór "Last Dance". Nie ujawniono jeszcze daty premiery ani tytułu albumu, który miałby być promowany przez singiel.

Metalowy Butcher Babies powstał w 2009 roku w Los Angeles z inicjatywy dwóch wokalistek: Heidi Shepherd i Carli Harvey. Dołączyli do nich: gitarzysta Henry Flury, basista Jason Klein i perkusista Chris Warner. Na trzecim albumie grupy - "Lilith" z 2017 roku - bębnił już Chase Brickenden.

Pod koniec maja 2019 roku zespół poinformował, że przez minione kilka tygodni nagrał prawie cały materiał na swój czwarty długograj. W sierpniu z formacji odszedł Jason Klein. W styczniu 2020 roku grupa ogłosiła, że jego następcą został Ricky Bonazza, a także ujawniła współpracę z Andym Jamesem jako drugim gitarzystą.

Od października 2020 roku za pośrednictwem Blood Blast Distribution ukazały się, w formie cyfrowej, cztery premierowe single Butcher Babies: "Bottom of a Bottle", "Sleeping with the Enemy", "Yorktown" i "Last Dance". Ich produkcją, miksami i masteringiem zajął się Matt Good. Do trzech pierwszych utworów zaprezentowano teledyski. "Bottom of a Bottle" i "Sleeping with the Enemy" wydane zostały również, w ograniczonych nakładach, na płytach kompaktowych.

Komentarze
Dodaj komentarz »