zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 8 maja 2021

Lider Queens of the Stone Age gra utwór z "McCartney III"

16.04.2021 10:50  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW i kanał Paula McCartneya na YouTube

W formie cyfrowej, za pośrednictwem Capitol Records, 16 kwietnia 2021 roku ukazał się "McCartney III Imagined". Premiera na płytach kompaktowych i winylowych zapowiadana jest na 23 lipca. Na zbiór złożyły się zaakceptowane przez Paula McCartneya, utrzymane w różnych stylach muzycznych covery i remiksy utworów z ostatniego albumu Anglika - wydanego w grudniu 2020 roku "McCartney III". Wśród wykonawców znalazł się Josh Homme z zespołu Queens of the Stone Age, ze swoją wersją "Lavatory Lil".

Paul McCartney rozpoczął karierę muzyka w 1957 roku. Kilka lat później zdobył sławę jako członek The Beatles. Po rozpadzie zespołu, w 1970 roku wydał swój pierwszy album solowy, zatytułowany po prostu "McCartney". Wkrótce potem założył grupę Wings. Gdy i ten zespół się rozpadał, w 1980 roku muzyk wydał album "McCartney II".

Podobnie jak w przypadku "McCartney" i "McCartney II", materiał na "McCartney III" Anglik wyprodukował i nagrał prawie w całości samodzielnie. Okładkę długograja przygotował Ed Ruscha. Osiemnasty album studyjny Paula McCartneya ukazał się 18 grudnia 2020 roku nakładem Capitol Records.

Na cyfrowej wersji "McCartney III Imagined" znalazło się jedenaście przeróbek utworów z "McCartney III". Wydania na nośnikach fizycznych bogatsze będą o "Long Tailed Winter Bird (Idris Elba Remix)". Twórcą okładki jest Ed Ruscha.

Lista utworów:

1. Find My Way (feat. Beck)
2. The Kiss of Venus (Dominic Fike)
3. Pretty Boys (feat. Khruangbin)
4. Women and Wives (St. Vincent Remix)
5. Deep Down (Blood Orange Remix)
6. Seize the Day (feat. Phoebe Bridgers)
7. Slidin' (EOB Remix)
8. Long Tailed Winter Bird (Damon Albarn Remix)
9. Lavatory Lil (Josh Homme)
10. When Winter Comes (Anderson .Paak Remix)
11. Deep Deep Feeling (3D RDN Remix)
12. Long Tailed Winter Bird (Idris Elba Remix)

Kolejną pozycją w dorobku Paula McCartneya ma być książka zawierająca teksty jego piosenek z odautorskimi komentarzami. Dwutomowy "The Lyrics" przygotowany został z pomocą poety Paula Muldoona. Pierwsze wydanie angielskie ma się ukazać 2 listopada 2021 roku, nakładem Penguin Books Ltd.

Książki mają ukazywać życie Paula McCartneya przez pryzmat tekstów 154 piosenek, napisanych od roku 1956 do czasów obecnych, posegregowanych alfabetycznie. Całość wzbogacona została niepublikowanymi wcześniej materiałami z archiwum muzyka, w tym zdjęciami, listami i szkicami.

Josh Homme zasłynął jako gitarzysta rozwiązanego w 1995 roku zespołu Kyuss, a następnie również jako wokalista Queens of the Stone Age. Wśród jego projektów aktywny w ostatnich latach był też Desert Sessions, którego dyskografia 25 października 2019 roku poszerzyła się o wydany przez Matador Records "Vol. 11: Arrivederci Despair / Vol. 12: Tightwads & Nitwits & Critics & Heels".

Komentarze
Dodaj komentarz »