zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 4 grudnia 2021

Klip do EP-ki "The Absence of Light" The Troops of Doom

17.10.2021 11:25  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil The Troops of Doom na Facebooku

Brazylijski The Troops of Doom zaprezentował wizualizację do minialbumu "The Absence of Light". Klip przygotował Wanderley Perna. EP-ka miała premierę 17 września 2021 roku.

Jairo Guedz, znany też jako Jairo T. oraz Tormentor, w 1985 roku dołączył jako drugi gitarzysta do Sepultury. Razem z grupą zarejestrował materiał na jej debiutancki minialbum "Bestial Devastation" i na długograj "Morbid Visions". Opuścił zespół w 1987 roku. Kolejnymi formacjami, w których się udzielał, były The Mist, Eminence i The Southern Blacklist.

W czerwcu 2020 roku światu zaprezentowała się nowa grupa, o nazwie The Troops of Doom. Jej twórca, gitarzysta Jairo "Tormentor" Guedz, zapowiedział, że formacja będzie grać metal w stylu lat 80. W skład weszli też gitarzysta i grafik Marcelo Vasco z grup Patria i Mysteriis, wokalista i basista Alex Kafer z Explicit Hate i Enterro oraz perkusista Alexandre Oliveira z zespołów Tianastacia i The Southern Blacklist. "The Rise of Heresy", debiutancki minialbum The Troops of Doom, opublikowany został 9 października 2020 roku.

Oprócz własnego materiału, zespół nagrywa utwory Sepultury: na pierwszej EP-ce znalazły się "Bestial Devastation" i "Troops of Doom", a w grudniu 2020 roku ukazał się cyfrowy singiel "Morbid Visions".

W związku z pandemią COVID-19, grupa postanowiła przełożyć premierę planowanego albumu na 2022 rok. Przed długograjem ukazała się w efekcie EP-ka "The Absence of Light". Znalazły się na niej trzy nowe kompozycje, inspirowane "Lewiatanem" angielskiego filozofa Thomasa Hobbesa. Dodatkowo na minialbum trafił cover "Antichrist" Sepultury oraz dwa utwory w wersjach demo. Sesja nagraniowa odbyła się w "The Colony Studio", oprócz partii perkusji, które zarejestrowane zostały w "Maconaria do Audio". Na minialbumie wystąpili goście: norweski basista Lars Nedland z grup Borknagar i White Void oraz, w "The Monarch", wokalista Jeff Becerra z amerykańskiego Possessed. Intro przygotował Dave Deville. Produkcją zajął się zespół, z pomocą Oysteina G. Bruna, który, w norweskim "Crosound Studio", wykonał też miksy i mastering. Autorem okładki jest brazylijski artysta Maramgoni.

Lista utworów:

1. Introduction - The Absence of Light
2. Act I - The Devil's Tail
3. Act II - The Monarch
4. Antichrist
5. The Devil's Tail (Demo version)
6. The Monarch (Demo version)

Komentarze
Dodaj komentarz »